Czy wakacje nad morzem z psem są rzeczywiście dobrym pomysłem? Osoby zawodowo zajmujące się czworonogami nie mają co do tego żadnych wątpliwości. Te same osoby nie ukrywają, że wymienienie ich największych zalet wcale nie musi być trudne.
W trosce o zdrowie psa i opiekuna
Tak pies, jak i jego opiekun mogą zyskać wiele przebywając na świeżym powietrzu, a trudno nie zgodzić się z tym, że specyficzny mikroklimat typowy dla polskiego morza ma w tym kontekście szczególnie wiele zalet. Przebywając nad morzem można choćby oczyścić drogi oddechowe. Naukowcy nie mają też wątpliwości, że pobyt nad Bałtykiem może być zbawienny zarówno dla kości i stawów, jak i dla układu krwionośnego. Psie zdrowie zyskuje na takim pobycie w stopniu wcale nie mniejszym niż ludzkie. Nie można też nie docenić pozytywnego wpływu, jaki wywiera na czworonoga kontakt z naturą. Oczywiście, można mu go zagwarantować nawet mieszkając w sercu wielkiego miasta. Z pewnością jednak nigdy nie będzie to tak proste, jak podczas wakacji w jednym z nadmorskich kurortów.
Jeszcze więcej aktywności fizycznej
Korzystny nadbałtycki mikroklimat uzasadnia wakacje nad morzem z psem. Nie brakuje jednak także innych, mocnych argumentów przemawiających za tym, aby zdecydować się na taki krok. Jednym z tych, które są powtarzane najczęściej, jest argument mówiący o tym, że na nadmorskich plażach nietrudno o przestrzeń pozwalającą na aktywność fizyczną. Również ona jest cenna nie tylko dla psa, ale i dla jego właściciela.
Oczywiście, warto pamiętać o tym, że zabawy z psem, z jakimi mamy do czynienia nad morzem powinny być przemyślane, a już z całą pewnością – nie mogą stanowić zagrożenia dla innych osób wypoczywających nad Bałtykiem. Znalezienie terenu wolnego od leżaków i parawanów nie powinno być jednak trudne. Istnieją rasy psów, którym aktywność fizyczna przydaje się bardziej niż innym. Przedstawiciele każdej z pewnością docenią jednak to, że mają kilka dni niemal nieograniczonej zabawy na powietrzu w towarzystwie kochanego opiekuna.