Radiofrekwencja mikroigłowa, nazywana inaczej termoliftingiem skóry, to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów medycyny estetycznej. Decyduje się na niego coraz więcej osób borykających się ze zmarszczkami, opadającymi powiekami, czy nadmiarem fał skórnych po intensywnym odchudzaniu. Jak wygląda przebieg zabiegu? Sprawdźmy to!
Czym jest zabieg termoliftingu skóry?
Termolifting skóry to potoczna nazwa radiofrekwencji mikroigłowej – zabiegu medycyny estetycznej. Dzięki specjalistycznemu sprzętowi, z któregopomocą wykonuje się ten zabieg – Morpheus8 PRO, tworzy się na skórze kontrolowane oparzenia. Dzięki temu skracają i zagęszczają się włókna kolagenowe, skóra się ujędrnia. Na skutek działania ciepła komórki rozpoczynają swoją regenerację i odbudowę, co natomiast może wpłynąć na zwiększoną jakość wyglądu skóry (np. mniejszą widoczność blizn potrądzikowych, przebarwień, czy zmniejszenie rozszerzonych porów).
Kto powinien poddać się temu zabiegowi? Jak wygląda jego przebieg?
Zabieg termoliftingu będzie idealny dla wszystkich tych osób, którym nie wystarczają już używane kremy przeciwzmarszczkowe, czy masaże ujędrniające. Warto by zdecydowali się na niego również ci, którzy mają problem z przebarwieniami, lub brzydkimi bliznami potrądzikowymi. Metoda ta nie służy jednak do poprawy wyglądu skóry twarzy. Z powodzeniem może ujędrnić też naszą skórę na całym ciele, choćby na udach, brzuchu, ramionach czy kolanach. Radiofrekwencja mikroigłowa będzie zatem idealna dla wszystkich tych, którzy borykają się z nadmiarem zwisającej skóry po intensywnym odchudzaniu. Przed zabiegiem należy zmyć makijaż (jeśli będzie on stosowany na twarzy pacjenta). Pacjent zostanie posmarowany specjalnym żelem znieczulającym. Zabieg absolutnie nie jest bolesny mimo użycia wysokiej temperatury oraz igieł. Pacjenci odczuwają jedynie, mniej lub bardziej intensywne, ciepło na skórze. Większość z nich mówi wręcz, że jest to przyjemne doznanie.
Jak widać, zabieg termoliftingu skóry jest bezpieczny i bezbolesny, dlatego nie należy bać się go stosować. Najważniejsze, by robić to w renomowanym gabinecie bądź klinice medycyny estetycznej.