Najpopularniejsze metody stylizacji paznokci

Niektóre techniki stylizacji paznokci naprawdę zachwycają zapewnianą estetyką i poziomem trwałości. Najpopularniejsze wciąż są paznokcie hybrydowe, wykonywane z pomocą lakierów hybrydowych, ale dużą popularność osiągnęły również akryle oraz żele. Tylko czy te wszystkie trzy metody stylizacji paznokci są tak samo dobre? Co tak naprawdę je różni?

Manicure akrylowy

Chyba taką najmniej popularną, ale i tak godną uwagi metodą stylizacji spośród wymienionych jest technika akrylowa, polegająca na wzmacnianiu płytki specjalną mieszanką przygotowywaną z proszku akrylowego, który łączony jest z płynnym liquidem i w takiej postaci nakładany na płytkę, a następnie odpowiednio zabezpieczany.

Nie da się ukryć, że lakiery hybrydowe, a nawet te żelowe są prostsze w użyciu. Technika akrylowa wymaga dużej wprawy, umiejętności i niesamowitego refleksu. Proszek połączony z płynem zastyga w ekspresowym tempie, dlatego bardzo ważne jest to, by kolejne warstwy były szybko i precyzyjnie nakładane na płytkę, aby osiągnąć odpowiedni efekt. Przy prawidłowym wykonaniu „lakier” powinien utrzymać się mniej więcej do trzech pełnych tygodni.

Manicure hybrydowy

Popularniejsze od akryli są oczywiście hybrydy, które nadal przeżywają swój szczyt popularności, bez trudu wyprzedzając niemalże wszystkie inne sposoby stylizacji paznokci. Lakiery hybrydowe nakładane są na naturalną płytkę, dlatego nie można przedłużyć nimi paznokcia albo zmienić jego kształtu, ale za to można nadać mu innego koloru, ozdobić go dodatkowymi elementami i oczywiście wzmocnić.

Kolejne warstwy, tworzone przed podkład, kolor i utrwalacz, utwardzane są pod lampą UV. Perfekcyjny efekt w salonie manicure’u uzyskuje się zazwyczaj w przeciągu jednej godziny.

Manicure żelowy

Ostatnią propozycją na wystylizowanie paznokci jest zabieg umożliwiający wykonanie manicure’u żelowego. Niegdyś to właśnie on cieszył się największą popularnością, gdy jeszcze nie było tak swobodnego dostępu do lakierów hybrydowych i nie mówiło się też o szkodliwym wpływie żelu na kondycję paznokci.

Żele sprawdzają się zdecydowanie najlepiej w kontekście przedłużania płytki oraz całkowitego zmieniania jej naturalnego wyglądu. Niestety ten typ manicure’u ma poważny minus, jakim jest wysokie ryzyko uszkodzenia naturalnej płytki.

Więcej informacji znajdziesz na stronie lakiery hybrydowe.