Co warto zobaczyć w Sandomierzu – tanie hotele

Sandomierz kusi nas średniowiecznym rynkiem oraz zamkiem Królewskim. Warto przyjechać w to miejsce, ponieważ posiada ono wiele atrakcji, dlatego każdy wybierze coś dla siebie.

Co warto zwiedzić w Sandomierzu

Wybierając się do tego miasta koniecznie trzeba zwiedzić wspomniany wcześniej rynek średniowieczny, który zniewala zabytkowymi kamienicami oraz ratuszem z attyką renesansową. Zamek Królewski, który został wzniesiony przez Kazimierza Wielkiego pełni tu funkcję Muzeum Okręgowego, do którego warto się udać. Zwiedzając Sandomierz na pewno natkniemy się na dom Jana Długosza, który został wzniesiony w XV wieku. Obecnie mieści się tam muzeum, gdzie można oglądać dzieła sztuki kościelnej. Oprócz tych miejsc możemy udać się do katedralnej Bazyliki Narodzenia NMP. Kościół ten zachwyca bizantyjsko – ruskimi freskami oraz bogatym wnętrzem. Osobom bardziej aktywnym Sandomierz poleca wycieczkę do wąwozu Królowej Jadwigi, jak również wyprawę w Góry Pieprzowe.

Wycieczki do Sandomierza

Biura turystyczne oferują wycieczki w to miejsce zazwyczaj na 1 do 3 dni. Zwiedzanie odbywa się z przewodnikiem, dzięki czemu turyści mogą jeszcze lepiej poczuć klimat tego miasta. Niektóre biura mają w swojej ofercie zwiedzanie miasta meleksem, co jest dużym udogodnieniem dla turystów. Oprócz tych udogodnień zwiedzający mają zagwarantowany pobyt w hotelu z pełnym wyżywieniem.

Tanie hotele w Sandomierzu

Każdy kto przyjeżdża do tego miasta na dłużej niż jeden dzień szuka odpowiedniego miejsca na nocleg. Jedni szukają wygód w kilku gwiazdkowych Sandomierskich hotelach, inni zaś liczą na tani nocleg. Jeśli nie chcemy zapłacić krocie za pobyt, musimy szukać ofert pokoi, kwater lub hoteli oddalonych od centrum miasta. W kwaterach prywatnych cena za nocleg zaczyna się od 30 zł za osobę, natomiast doba w przykładowym hotelu to koszt z rzędu 75 zł wzwyż. Hotele w Sandomierzu kuszą gości licznymi udogodnieniami, jak np. śniadanie wliczone w cenę pobytu, darmowe wi-fi czy parking. Tańsze Sandomierskie hotele również posiadają takie udogodnienia a osoby które w nich przebywały chwalą je za czystość, dobre jedzenie oraz miłą obsługę. Niestety w przypadku tańszych hoteli musimy brać pod uwagę, że są one czasami położone nawet kilkanaście kilometrów dalej od centrum miasta co dla niektórych osób może stanowić problem, zwłaszcza kiedy przyjechaliśmy pociągiem.

Jeżeli wybieramy się do tego pięknego miasta na własną rękę, warto jest wcześniej zarezerwować sobie pokój w hotelu, ponieważ możemy akurat natrafić na lepszą ofertę w tej samej cenie.