Domek czy kamper – co bardziej się opłaca wynająć?

Wakacje to czas, gdy najczęściej dajemy sobie możliwość na doświadczanie nowych wrażeń. Nigdy nie byłeś na wakacjach w domku albo zastanawiasz się nad wynajęciem po raz pierwszy kampera? Sprawdź, co jest dla ciebie lepsze!

Mocne strony domków na wynajem

Domki do wynajęcia nad morzem prezentują szereg zalet. To zazwyczaj budynek z łazienką i kuchnią. W codziennym użytkowaniu nie odstaje wrażeniami od przebywania we własnym domu. Można w nim wygodnie rozłożyć rzeczy.

Po szaleństwach na plaży spokojnie wysuszysz swój dobytek, by móc z niego swobodnie korzystać następnego dnia. A w nocy będziesz spać w stosunkowo dużym łóżku, w ciepłym pomieszczeniu.

Kamper i jego zalety

Zalety kampera przedstawiają się zgoła inaczej. Z praktycznej strony: możesz do niego zapakować sporo rzeczy. Jest to mobilny dom na kołach z wieloma schowkami.

Nie musi stać w jednym miejscu i będziesz mógł nim odwiedzić dużo większa liczbę miejsc. Podróż kamperem to też niepowtarzalna okazja do odbycia niezapomnianych noclegów w samym sercu natury. I poznania tam innych pasjonatów.

Domki do wynajęcia nad morzem – wady

Fraza nad morzem w ogłoszeniu o możliwości wynajęcia takiego domku jest dość elastyczna. Bywa tak, że oznacza codzienny kilkukilometrowy spacer na plażę. A wynajęcie lokum na cały okres sprawi, że nie będziesz miał możliwości znalezienia lepszego miejsca.

Nie należy zapominać też o sąsiadach – domki rzadko stoją w całkowitym odosobnieniu – więc może przydarzyć się że bawiące się dzieciaki z domku obok, obudzą cię tuż po zakończeniu ciszy nocnej.

Słabe strony kamperowania

Wyjazd kamperem nie jest dla osób, które nie znoszą kompromisów w kwestiach dotyczących czynności codziennych. Nowoczesne modele są wyposażone w zlewy, gazówki czy prysznice, ale generalnie optymalne korzystanie z dobroci kamperowych wymaga opanowania pewnej logistyki.

Nie są one tak łatwe w obsłudze, jak typowy domek do wynajęcia. Kolejnym minusem jest cena – kamper jest bowiem w stanie spalić całkiem sporo drogiego paliwa.