Domek na drzewie- efektem dziecięcych pragnień i marzeń

Dzieciaki nie byłyby sobą, gdyby nie pragnęły niezależności mieszkaniowej. Dziele nie pokoju ze starszą siostrą lub bratem to nic przyjemnego, dlatego też z tego powodu dochodzi do otwartych i burzliwych konfliktów na tym tle między rodzeństwem.

Domek na drzewie- korzystną alternatywą

Rodzice nie mogąc dłużej słuchać kłótni między rodzeństwem, postanawiają wygenerować dla młodszego z nich rodzaj wolnej osobistej przestrzeni. Wybór pada oczywiście na domek na drzewie, bo to budynek, który stosunkowo łatwo zbudować w krótkim czasie i nie trzeba na jego adaptacje wydać wcale dużo pieniędzy.

Część sprzętów można pozyskać w wyniku domowej selekcji, a resztę można dokupić po całkiem korzystnych cenach. Plusem takiego rozwiązania jest to, że dzieciaki będą przez jakiś czas w odosobnieniu, odseparowane od siebie nawzajem. Dlatego też ich opiekunowie odpoczną od hałasu i ciągłego jazgotu, jaki nieustannie wytwarzają.

Co powinno się znajdować w takim domku na drzewie?

W sumie wystarczy parę krzeseł, jakieś stare biurko, kilka kwiatków do zrobienia klimatu, no i oczywiście jakiś dywanik lub elementy wykładziny, które będą chronić bose stopy przed zmarznięciem. Reszta wyposażenia jest zależna od indywidualnych upodobań, s nawet płci dziecka. To oczywiste, że co innego jest atrakcyjne dla chłopców, a co innego dla dziewczynek.

W domku na drzewie nie może zabraknąć zabawek, klocków i przytulanek. To one są zazwyczaj gośćmi honorowymi takich mieszkalnych przybytków. Można też zapraszać, co prawda żywe osoby, lecz należy wziąć pod uwagę, że taki prowizoryczny budynek nie pomieści ich zbyt wiele. Dlatego należy zachować umiar w liczbie kolegów, by niechcący nie naruszyć trwale konstrukcje domku na drzewie.

Zalety mieszkania w takim miejscu

Po pierwsze ma się dopływ świeżego powietrza, bo mimo że domek na drzewie jest zadaszony i ma ściany, żaden nie jest na tyle szczelny, by powietrze dostawało się do środka. Po drugie domek na drzewie to idealne miejsce odosobnienia. Tutaj można w spokoju pomyśleć, pobawić się lub poczytać książkę, albo zwyczajnie pogapić się na niebo i okolice, bo sprzyja temu lokalizacyjna perspektywa. Z góry lepiej widać.

Miłe jest też to, że domek na drzewie może służyć jako schronienie przed deszczem. Gdy nie jest on intensywny ani z piorunami, można mu się bez obaw przyglądać. Największa zaleta domku na drzewie polega na tym, że samemu decyduje się- kogo można wpuszczać, a kto jest niemile widziany. By do niego wejść, trzeba wkupić się w łaski jego właściciela, inaczej może się okazać fortecą nie do zdobycia.