Domek na urlop

Niegdyś wynajem domku wakacyjnego kojarzył się z luksusem i dość niedostępną finansowo formą spędzenia czasu poza domem. Czy tak jest nadal?

Polska na wakacje

Polska jest pięknie położonym krajem, który ma dostęp zarówno do morza, jak i gór. Właśnie dlatego co roku Polacy wybierają się na północ lub południe kraju, by spędzić urlop w nieco innym miejscu niż to, w którym na co dzień żyją. Przez wiele lat większość osób rezerwowała kwatery prywatne narażając się na konieczność przebywania pod jednym dachem z osobami wynajmującymi. Było to tańsze rozwiązanie niż nocleg w hotelu, w którym ostateczna cena zależała od ilości osób znajdujących się w pokoju.

Innym sposobem na zakwaterowanie w górach lub nad morzem było wynajęcie osobnego domku przy plaży, do którego nie miałby dostępu nikt poza osobami wynajmującymi. Niestety przez wiele lat była to dość droga forma turystyki, na którą nie było stać przeciętnej polskiej rodziny.

Czasy się zmieniają

Dzisiaj pensja minimalna jest niemal dwukrotnie większa niż kilkanaście lat temu, dlatego Polacy z zainteresowaniem patrzą na tego typu oferty wynajmu. Domek przy plaży poza intymnością daje również dużo przestrzeni całej rodzinie, co jest niezwykle ważne, gdy posiada się dzieci.

W zależności od lokalizacji domek przy plaży za dobę może kosztować sto pięćdziesiąt złotych lub trzysta. Trzeba jednak pamiętać, że większe nieruchomości posiadają więcej pomieszczeń, dlatego można wynająć taki budynek całą grupą znajomych i podzielić się kosztami. Dodatkowo większość właścicieli decyduje się dać rabat cenowy osobom wynajmującym domek przy plaży na dłuższy okres.

Dobra inwestycja

Oczywiście poza osobami poszukującymi lokalu do wynajęcia na czas wakacji są także takie, które chcą stać się właścicielami tego typu biznesu. Domek przy plaży stanowi dość atrakcyjną inwestycję, o ile weźmie się pod uwagę koszty amortyzacji nieruchomości oraz niepewność co do ilości przyjeżdżających klientów.

Najbardziej udanymi inwestycjami są domki położone blisko uroczych, zadbanych plaż oraz zlokalizowane nieopodal większych wakacyjnych kurortów przyciągających turystów licznymi atrakcjami. W końcu wiele osób szuka także innych rozrywek nad morzem niż samo leżenie na plaży. Właśnie z tego powodu warto zastanowić się gdzie kupić nieruchomość, by przyciągała klientów jak magnes. Nawet mało ładne domki przy plaży w Mielnie mają o wiele większe zainteresowanie niż nieruchomości położone bardzo daleko od morza.