Gdzie znaleźć domki na wynajem w Szczyrku?

Szczyrk jest jednym z ciekawszych miejsc na górskiej mapie Polski. Miasteczko te nie jest tak popularne jak chociażby Zakopane czy Wisła, ale posiada wiele zalet, o których warto mówić. Ponadto, Szczyrk jest otoczony pięknymi górami tworzącymi niesamowity krajobraz. Jednym słowem, jest to miejsce warte odwiedzenia.

Zaplanuj pobyt

W związku z tym, że Szczyrk jest miejscowością górską, jest on często odwiedzany przez zwolenników pieszych górskich wycieczek. Z tego względu, chcąc odwiedzić to miasto podczas ciepłej pory roku, warto zarezerwować domki szczyrk odpowiednio wcześniej. Jest to jedna z najlepszych opcji na wypad ze znajomymi. Jeżeli podróżujemy solo lub we dwójkę, warto pomyśleć o czymś innym.

Poza domkami, bardzo popularne są apartamenty szczyrk. Te komfortowe apartamenty są doskonałym rozwiązaniem dla osób podróżujących samotnie lub we dwójkę. Szczyrk apartamenty są najczęściej wyposażone w pełen aneks kuchenny i posiadają prywatną łazienkę. Są to udogodnienia, których szuka wiele osób, dlatego apartamenty w górach stały się tak popularne.

Co można robić w Szczyrku?

W zależności od pogody istnieje kilka możliwości na spędzenie czasu w Szczyrku. Jeżeli jedziemy całą paczką przyjaciół, a pogoda nie dopisuje, zawsze zostaje możliwość urządzenia grilla w domki szczyrk. Jeżeli pogoda jest słoneczna – tym lepiej. Miasteczko oferuje kilka ciekawych miejsc do zobaczenia. Przede wszystkim warto zwiedzić Muzeum Sztuki Beskidzkiej i poznać ludowe tradycje tego rejonu. Ponadto, warto przespacerować się wzdłuż płynącej tam rzeki.

Jeżeli pogoda pozwala opuścić apartamenty szczyrk, warto udać się oczywiście w góry. Osoby zdeterminowane mogą krążyć po górskich szlakach praktycznie przez cały dzień. Jest ich tam dość sporo i oferują wiele ciekawych przeżyć i zapierających dech widoków.

W sezonie zimowym szczyrk apartamenty mogą być jeszcze bardziej przepełnione. W okolicy miasteczka znajduje się wiele stoków narciarskich, które z roku na rok podnoszą jakość oferowanych usług zbliżając się do najlepszych europejskich stoków.

Szczyrk jest miasteczkiem, które warto odwiedzić ze względu na ciekawe położenie oraz ilość oferowanych atrakcji. Tym samym miasteczko nie jest tak bardzo oblegane przez turystów. Sytuacja lekko zmienia się podczas zimy, szczególnie kiedy są idealne warunki do zjazdu na nartach.