Kiedy warto wybrać się na glamping w Polsce?

W Polsce pojawia się coraz więcej ciekawych obiektów, jakimi są pola campingowe. Są to luksusowe pola namiotowe, na których znajdują się ciekawe namioty utrzymane w różnej stylistyce, ale też inne obiekty hotelowe. Wszystko to tworzy bardzo dobry klimat i pozwala wypocząć na łonie natury, w sposób wygodny, komfortowy, z dostępem do wielu atrakcji.

Glamping w Polsce

Na glamping warto wybrać się wtedy, gdy pogoda dopisuje, a temperatury są dosyć wysokie. W końcu to noclegi pod namiotami. Nawet jeżeli są one piękne, luksusowej i designerskie, lepiej, żeby temperatury były optymalne do nocowania w ten sposób. Świetna opcja to na przykład majówka na kempingu, długi weekend w czerwcu oraz wakacje. Poza tym na Glamping w Polsce można wybrać się też po prostu na weekend. To świetny sposób na tak zwane staycation, a zatem krótkie wakacje we własnym mieście. Przykładowo Warszawa ma swoje pola glampingowe, więc mieszkańcy stolicy z powodzeniem mogą eksplorować je i wybierać się tam nawet na wypad weekendowy.

Glamping w Polsce z przyjaciółmi

Nie da się ukryć, że glamping najbardziej kojarzy się z młodymi ludźmi. Raczej próżno szukać tam rodzin z dziećmi, chociaż oczywiście również nie zdarzają. To najlepszy sposób na podróżowanie dla grup przyjaciół. Glampingi kojarzą się z koncertami, warsztatami na świeżym powietrzu, na przykład jogowymi. Świetny pomysł to między innymi wieczór panieński na glampingu. Można wspólnie umówić się z bliskimi kobietami i celebrować ten wyjątkowy moment w życiu jednej z nich w otoczeniu przyrody. Na glampingu będą świetnie bawić się osoby, które uwielbiają różnego rodzaju warsztaty rozwojowe. Ich oferta jest dosyć duża, bez wątpienia każdy znajdzie coś dla siebie. Coraz częściej warsztaty rozwojowe, z psychologami, trenerami jogi odbywają się właśnie na świeżym powietrzu na polach glampingowych. Ten sposób wypoczynku ma wiele plusów i chyba tylko jeden minus. Jest nim cena. Niestety glamping w Polsce to dosyć drogi sposób spędzania czasu, mimo to cieszy się dosyć dużą popularnością.