Majówka w Szczyrku – jak ją spędzić?

Termin majówki za pasem, więc najwyższa pora gdzieś ją zaplanować. A gdyby tak wynająć Szczyrk apartament i spędzić długi weekend w górach? Pomysł idealny, zwłaszcza biorąc od uwagę fakt, że Szczyrk na pewno będzie mniej oblegany niż Zakopane.

Jak tam dojechać?

Osobom niezmotoryzowanym najczęściej poleca się komunikację autobusową, ponieważ z wielu polskich miast, zwłaszcza tych większych, niektóre autobusy kursują bezpośrednio do Szczyrku, eliminując konieczność przesiadek. Pociągi tutaj nie docierają. Najbliższy dworzec kolejowy położony jest w Bielsko-Białej.

W przypadku gdy ma się auto, sprawa staje się banalnie prosta. Do apartamentów Szczyrk prowadzi autostrada, a także kilka dróg szybkiego ruchu, którymi łatwo można tu dotrzeć z każdego miejsca Polski.

Gdzie przenocować?

Pomimo niewielkich rozmiarów tego miasta Szczyrk oferuje szeroki wybór najróżniejszych kwater turystycznych, dostosowanych do różnych potrzeb gości i różnych możliwości finansowych. Występują tu klasyczne przyjemne pensjonaty, domki letniskowe oraz nowoczesne i świetnie wyposażone apartamenty Szczyrk.

Najbardziej pożądane przez turystów są noclegi zlokalizowane w centrum miasta i jego pobliskich okolicach, więc to one tuż przed majówką są najszybciej rezerwowane. Tutaj nie ma co zwlekać. Szybki wynajem pozwoli uniknąć konieczności noclegu na obrzeżach.

Co robić?

Szczyrk słynie oczywiście ze swoich malowniczych tras narciarskich i kilku mniejszych oraz większych stoków, przyciągając do siebie głównie miłośników sportów zimowych. Poza zimowym sezonem trasy narciarskie trzeba zamienić na trasy turystyczne oraz atrakcyjną kolej linową prowadząca na Skrzyczne, najwyższy szczyt Beskidu Śląskiego.

Z niejednego Szczyrk apartamentu równie łatwo i szybko można dostać się do miejscowego Sanktuarium św. Jakuba oraz Galerii Sztuki Beskidzkiej. Ciekawych miejsc do zwiedzenia jest naprawdę sporo.

Czym się żywić?

Po całym dniu spędzonym na szlaku lub przeznaczonym na zwiedzanie trzeba będzie czymś się posilić. Niektóre Szczyrk noclegi można zarezerwować wraz z wyżywieniem, ale nie jest to konieczne, bo punktów gastronomicznych tutaj również nie brakuje.

Do wyboru są lepsze restauracje, pizzerie oraz knajpy z regionalną kuchnią góralską. Mały głód zaspokoją wyrabiane miejscowo sery, podawane z boczkiem lub żurawiną.