Na co zwracać uwagę wybierając wczasy odchudzające w górach?

Wczasy odchudzające w górach mogą się odbyć w wielu miejscach, oferować różny poziom i zakres aktywności oraz różnorodność programu. Oglądając kolejne oferty łatwo się w tym wszystkim pogubić i nie móc podjąć właściwe decyzji. Na co zwrócić uwagę, by nie tylko uzyskać spodziewany efekt, ale też dobrze się bawić?

Dokładne miejsce

Góry to pojęcie bardzo pojemne, bo obejmuje różne miejsca, różne okolice. warto zastanowić się nad tym, gdzie właściwie chciałoby się spędzić turnus. Zakopane może nie być najlepszym pomysłem dla osób ceniących spokój i ciszę, do tego będzie też miejscem pełnym kulinarnych pokus, co nie sprzyja wczasom odchudzającym w górach. Z drugiej strony warto także zwrócić uwagę na to, że osoby towarzyskie i ekstrawertyczne nie do końca dobrze będą się czuły w miejscach oddalonych od głównych ośrodków turystycznych.

Ten aspekt jest bardzo mocno uzależniony od preferencji i osobistych upodobań, które warto przemyśleć, bo może w bardzo dużym stopniu wpłynąć na to, czy wczasy odchudzające w górach uzna się później za udane.

Specjaliści biorący udział w przygotowaniach

W trakcie wczasów odchudzających w górach bardzo ważna jest dieta, aktywność fizyczna i zdobywana wiedza. Z tego powodu warto upewnić się, że wczasy są przygotowywane przez specjalistów z różnych dziedzin – trenerów, dietetyków, psychologów. Zawodowców, którzy na co dzień pracują z osobami chcącymi schudnąć.

W tym przypadku warto także zwrócić na realne osiągnięcia specjalistów, a nie same deklaracje organizatorów. Łatwo sprawdzić konkretne osoby w Internecie.

Różnorodność aktywności

Nikt nie lubi monotonii w spędzaniu czasu, wiec jeśli program wczasów odchudzających w górach przewiduje te same aktywności w kółko, to nie będzie to niczemu służyło. Negatywnie wpłynie bowiem na aspekt psychologiczny – uczestnictwo w tych samych aktywnościach dzień w dzień obniża dobre samopoczucie i chęć do podejmowania wyzwań. Nie pozwoli także na holistyczną poprawę stanu fizycznego.

w tym przypadku warto zwrócić uwagę na to, by aktywności z programu były przynajmniej trochę przyjemne lub stanowiły coś nowego, niepróbowanego wcześniej. w innym przypadku całe wczasy odchudzające w górach będą drogą przez mękę.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Instytutu zdrowia Sofra