Najciekawsze atrakcje w Szczyrku

Szczyrk to miejscowość w województwie śląskim, które zdecydowanie warto odwiedzić. To miasto o charakterze turystyczno-wypoczynkowym, które przyciąga tłumy przez cały rok, zarówno latem, jak i zimą. Coś dla siebie znajdą tu amatorzy górskich wędrówek, zapaleni narciarze i rowerzyści. Jakie są najciekawsze atrakcje w Szczyrku?

Szczyrk – najlepsze atrakcje

Szczyrk znajduje się niedaleko Bielsko-Białej, w województwie śląskim. Miejscowość ta jest doskonale znana wszelkim miłośnikom pieszych wędrówek, zwłaszcza po pięknym Beskidzie Śląskim. Na pewno chętnie wybiorą się oni na jego najwyższy szczyt – Skrzyczne. Jeśli ktoś nie ma tyle samozaparcia i siły w nogach, dostanie się tam za pomocą kolejki krzesełkowej. Niedaleko znajduje się też przepiękna Przełęcz Salmopolska oraz ciekawy szczyt Klimczok.

Szczyrk jest idealnym celem podróży dla tych, którzy cenią sobie przeżycia duchowe. Znajduje się tu bowiem Sanktuarium Św. Jakuba Apostoła. To przepiękna świątynia z końca siedemnastego wieku. Drewniany kościół otoczony drzewami posiada zjawiskowe, późnobarokowe wnętrze. To prawdziwa gratka dla miłośników architektury! Warto wspomnieć też o drugim pięknym kościele, który znajduje się w północnej części miasta. Jest to Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polski „na Górce”. Znajduje się tu cudowne źródełko, do którego wędrują pielgrzymi z całej Polski. Szczyrk jednak najbardziej znany jest ze znakomitych stoków narciarskich. Miłośnicy białego szaleństwa będą mogli odwiedzić choćby Szczyrk Resort Mountain, Skrzyczne, Czyrna – Solisko czy Beskid Sport Arena.

Apartamenty Szczyrk noclegi

Chcąc przyjechać na letni bądź zimowy wypoczynek w Szczyrku, warto zastanowić się, gdzie jest najlepiej zanocować. Szczyrk apartament to doskonały wybór, jeśli zależy nam na komforcie i wygodzie. Jeśli zainteresujemy się tym tematem dostatecznie wcześnie (w sezonie letnim i zimowym może być problem ze znalezieniem noclegu z dnia na dzień), na pewno znajdziemy przepiękne lokum z widokiem na góry, niedaleko stoków narciarskich, czy przy samym szlaku turystycznym.

Szczyrk jest znakomitym miejscem na wakacje letnie i zimowe, gdzie każdy znajdzie atrakcje idealne dla siebie. Można do niego przyjechać całą rodziną i nikt nie będzie się nudził!