Po zdrowie do Świnoujścia. Jak skorzystać z oferty uzdrowiskowej?

Świnoujście jest znanym nadbałtyckim kurortem, do którego corocznie ściąga wielu turystów z całego kraju. Jest ono również miejscowością uzdrowiskową, która oferuje szereg prozdrowotnych zabiegów. Jak można z nich skorzystać?

Uzdrowisko Świnoujście – historia


Dostępność naturalnych źródeł wód leczniczych, a dokładnie solanki bromkowo-jodkowo-sodkowej, a także złóż borowinowych spowodowała, że Świnoujście ma status miejscowości uzdrowiskowej.

Już pod koniec XIX wieku miasto to stało się znane jako uzdrowisko. Obecnie na jego terenie znajduje się wiele zakładów uzdrowiskowych, szpitali, sanatoriów, które oferują dostęp do zabiegów z użyciem surowców naturalnych, hydroterapii, fototerapii czy fizykoterapii.

W Świnoujściu leczy się między innymi schorzenia układu ruchu, choroby reumatologiczne, dróg oddechowych, kardiologiczne, endokrynologiczne, układu nerwowego i dermatologiczne.

Jak skorzystać z uzdrowiska w Świnoujściu?


Wszystkie zainteresowane osoby mogą skorzystać z pobytów uzdrowiskowych w Świnoujściu. Planującym leczenie oraz noclegi Świnoujście prezentuje przy tym bardzo szeroką gamę obiektów i usług, dzięki którym można zadbać o swoje zdrowie.

Aktualnie na terenie miasta działa wiele obiektów oferujących usługi uzdrowiskowe prywatnie, dlatego za opłatą można skorzystać z noclegu i zabiegów, opieki lekarskiej i pielęgniarskiej.

Można również skorzystać z oferty uzdrowiskowej w Świnoujściu w ramach NFZ po uzyskaniu skierowania na leczenie uzdrowiskowe.

Noclegi w Świnoujściu – gdzie warto wykonać rezerwację?


Gdy planuje się wyjechać do miasta w celach leczniczych, duże znaczenie ma wybór odpowiedniego miejsca noclegowego.

W kategorii takiej jak noclegi Świnoujście przedstawia szereg ofert swoim gościom. Można w tym przypadku skorzystać z obiektów uzdrowiskowych, które oferują noclegi i zabiegi prozdrowotne. Drugim rozwiązaniem jest wybór noclegu standardowego, natomiast korzystanie z zabiegów w innych obiektach.

Jakie są ceny pobytów uzdrowiskowych w Świnoujściu?


Koszty związane z zabiegami i noclegami w Świnoujściu będą zależały od wybranej oferty oraz długości pobytu. Duże znaczenie ma też sezon.

Przykładowo dwutygodniowy pobyt obejmujący 30 zabiegów oraz całodzienne wyżywienie będzie kosztem od około 3000 złotych do 6500 złotych.