Ustroń to doskonałe miejsce na wypoczynek dla tych, którzy chcą trochę czasu spędzić w górach, nie koniecznie jednak wspinając się po pionowych, skalistych ścianach. Miejscowość ta leży w Beskidzie Śląskim nad Wisłą. Na przyjeżdzających tutaj turystów czekają wspaniałe krajobrazy, niezwykłe bogactwo górskiej flory i fauny, cisza, spokój, ale też zabytkowe budynki. W Ustroniu znajduje się również doskonale przygotowana baza noclegowa, jeśli więc szukamy noclegu czy pokoju w ustroniu bez problemu znajdziemy coś odpowiedniego dla siebie.

Ustroń na zdrowie

Ustroń jako jedyna miejscowość uzdrowiskowa w Beskidzie Śląskim, ma wiele do zaoferowania przyjeżdzającym tutaj turystom. Bez większego problemu znajdziemy noclegi w Ustroniu w przyzwoitej cenie. A warto tutaj przyjechać, chociażby ze względów zdrowotnych. Z pewnością na zdrowie wyjdą nam spacery i górskie powietrze. Gdy jednak pogodna nie dopisuje możemy udać się do groty solnej czy basenu solankowego. Ustroń to też pyszna kuchnia. W uzdrowisku tym znajdziemy kilka niezwykle klimatycznych miejsc, w których zjemy wyśmienite staropolskie dania z kuchni regionalnej. Najwięcej jest ich oczywiście w samym centrum miasta, dlatego szukając odpowiedniej „miejscówki” warto wziąć pod uwagę noclegi Ustroń centrum.

Aktywnie w Ustroniu

Ustroń z pewnością przypadnie do gustu zarówno zwolennikom biernych atrakcji, jak i tym którzy lubią spędzać urlop aktywnie. Pod tym względem kurort ten ma sporo do zaoferowania. Latem w Ustroniu można wybrać się na długie wycieczki lub też przejażdżki rowerem w otoczeniu zjawiskowej, pierwotnej przyrody. Dla urozmaicenia sobie atrakcji warto też skorzystać z kortów tenisowych czy stawu kajakowego. Zima w Ustroniu przynosi nieco inne możliwości. Wtedy otwierają się liczne stoki narciarski, saneczkarskie oraz snowboardowe. Nie ma potrzeby zabierania ze sobą własnego sprzętu, bez problem wynajmiemy go, za niewielkie pieniądze, na miejscu.

Noclegi Ustroń centrum

Ustroń jest doskonale przygotowany na przyjazd turystów, także jeśli chodzi o bazę noclegową. Noclegi w ustroniu są bardzo zróżnicowane pod względem ceny, lokalizacji czy oferowanych udogodnień. Pokoje Ustroń na ogół oferują przyzwoite ceny, a do tego możemy je wynająć w samym centrum miasta. Każdy więc, pod tym względem, znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Uzdrowisko Ustroń znajduje się w Beskidzie Śląskim, w dolinie Wisły, między Wielką i Małą Czantorią. Ta niezwykle malownicza, górska miejscowość zachwyca swoimi malowniczymi krajobrazami, niezwykłą przyrodą, ale też ciekawymi zabytkami. Doskonale nadaje się więc na urlop, tym bardziej że znajduje się tutaj bardzo dobrze przygotowana baza noclegowa. Noclegi w Ustroniu są zróżnicowane pod względem cenowym, każdy więc bez problemu znajdzie odpowiednią opcję dla siebie. Co zatem warto zobaczyć w Ustroniu i gdzie warto wynająć nocleg?

Co warto zobaczyć w Ustroniu?

Ustroń słynie ze swoich przepięknych szlaków górskich i doskonałych stoków narciarskich, ale nie tylko. Znajdziemy tutaj również wiele ciekawych obiektów muzealnych i zabytków, które z pewnością warto odwiedzić. Jedną z takich atrakcji jest Muzeum Ustrońskie im. Jana Jarockiego, które mieści się w zabytkowym budynku dyrekcji byłej huty „Klemens”. Koniecznie trzeba też wybrać się do Muzeum Regionalne „Stara Zagroda”, znajdującego się w górskiej, tradycyjnej chatce. Prezentuje ono wystawę etnograficzną z kulturą Śląska Cieszyńskiego. Kończąc naszą wycieczkę po muzeach zajrzyjmy do Małego Muzeum Bibliofilsko-Artystyczne „Zbiory Marii Skalickiej”, w którym obejrzymy eksponaty bibliofilskie, grafiki, fotografie i drzeworyty.

Będąc w Ustroniu wejdźmy koniecznie do pięknego kościoła św. Anny, a także do kościół pod wezwaniem św. Klemensa Papieża i Męczennika. Warto zajrzeć również do jedynej świątyni ewangelicko-augsburska pod wezwaniem Apostoła Jakuba St., która powstała w XVIII w.

Pamiętajmy też o amfiteatrze przy Muzeum Ustrońskim, gdzie, najczęściej wieczorem, organizowane są koncerty i inne imprezy. Ponadto w Parku Kuracyjnym, w którym zajmuje się amfiteatr, może obejrzeć piękne drewniane rzeźby.

Noclegi Ustroń centrum – na co się zdecydować?

O noclegi w Ustroniu nie jest trudno, pod warunkiem, że zarezerwujemy je z wyprzedzeniem. Najlepiej rozchodzą się noclegi Ustroń centrum, oczywiście ze względu na dogodną lokalizację. Jeśli nie zdążymy zarezerwować sobie takiego miejsca, spróbujmy znaleźć pokoje Ustroń. Pokoi w Ustroniu do wynajęcia jest naprawdę dużo, z pewnością będziemy więc w stanie wybrać coś odpowiedniego do sowich potrzeb. Poza tym taka opcja jest też znacznie tańsza od innych, warto więc wziąć ją pod uwagę.