Wczasy odchudzające- okazją do tego, żeby zmienić coś na stałe w sposobie dotychczasowego myślenia

W dbaniu o zdrowie grunt to wiedzieć, co zrobić, by pomóc organizmowi wydajniej funkcjonować. Wczasy odchudzające to dla naszego ciała prawdziwy bonus, bo dzięki nim łatwiej dowiedzieć się, czego tak naprawdę ono potrzebuje.

Czy zabiegi kosmetyczne podczas wczasów odchudzających pomagają w odchudzaniu?

Jak najbardziej. Po pierwsze doskonale relaksują i odprężają. Po drugie pomagają pobudzić krążenie krwi i najważniejsze organy do działania. Po trzecie przyspieszają przemianę materii, a to jak wiadomo- najważniejsza kwestia w odchudzaniu.

Masaże i zabiegi relaksacyjne dodają też energii oraz wigoru do indywidualnych ćwiczeń z instruktorem. Dzięki nim w człowieku budzi się dodatkowa porcja endorfin. A one jak nie trudno zgadnąć dodają człowiekowi skrzydeł i popychają go do jeszcze trudniejszych wyzwań.

W jaki sposób stymuluje się postępy kursantów podczas wczasów odchudzających?

Po pierwsze wczasy odchudzające są doskonałą okazją do przeprowadzenia całościowej detoksykacji organizmu. Gdy odbywa się ona pod nadzorem specjalistów, to nic złego nie może się przecież wydarzyć. Oczyszczanie organizmu z toksyn odbywa się poprzez dietę owocowo warzywną lub głodówkę oczyszczającą.

Pewnego rodzaju detoksem dla organizmu jest także odstawienie smażonych potraw oraz słodkich przekąsek. Gdy ich zabraknie w organizmie, ciało również ulega autoregeneracji. Kuracjuszom oprócz diet, ćwiczeń oraz zabiegów relaksujących zaleca się także picie większej ilości wody i treningi cardio. Są one oczywiście dawkowane pod postacią energicznych spacerów albo marszobiegów z kijkami.

Jak sprawdza się efekty wczasów odchudzających u każdego z uczestników?

Zwyczajnie. Wszyscy po kolei wchodzą na wagę i wtedy okazuje się, czy byli pilnymi kursantami, czy lekceważyli sobie zalecenia instruktorów. W tym wypadku to licznik wagi jest sędzią, który wydaje werdykty i którego nie sposób oszukać.

Osobie, która zrzuciła najwięcej kilogramów, przyznawany jest dyplom oraz specjalna nagroda. Jest nią darmowy karnet na przyszłoroczny pobyt w tym ośrodku. Laureat otrzymuje także promocyjne książki i materiały, które są niejako podsumowaniem tego, o czym mówiło się na kursie. Dotyczą, a jakże mogłoby być inaczej zasad zdrowego odżywiania.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Instytutu Zdrowia Sofra.