Wisła – perła Beskidu Śląskiego. Atrakcje i noclegi

Malowniczo położona Wisła bardzo często nazywana jest także perłą Beskidu Śląskiego. Ta górska miejscowość co roku przyciąga wielu turystów. Jakie są największe atrakcje Wisły? Gdzie można tam wygodnie przenocować?

Wisła – atrakcje dla aktywnych

Ze względu na swoje położenie Wisła jest chętnie wybieranym miejscem na urlop. W okolicy wznoszą się popularne szczyty, w tym Barania Góra, Stożek Wielki, a także dostępne są różnorodne szlaki przeznaczone dla początkujących i bardziej zaawansowanych amatorów trekkingu, biegów górskich czy jazdy na rowerze.

Wisła jest także popularnym kierunkiem wyjazdów na narty oraz na snowboard. Liczne ośrodki narciarskie zapewniają mnóstwo zabawy na białym puchu. To także tam znajduje się znana skocznia narciarska w Wiśle Malince, na której odbywają się zawody w skokach narciarskich.

Wisła – atrakcje turystyczne

Wisła jest dość młodym miastem, które zostało założone w XVII wieku, to jednak znajduje się tam kilka interesujących atrakcji wartych zobaczenia.

Na szczególną uwagę zasługują Pałacyk Myśliwski Habsburgów w stylu alpejskim z XIX wieku, a także Rezydencja Prezydenta RP nazywana Zameczkiem. W centrum znajdują się rynek, deptak i dom zdrojowy. W Wiśle działa też Muzeum Adama Małysza.

Wisła – noclegi

W mieście Wisła noclegi centrum i na obrzeżach to pełna gama propozycji dla singli, par, rodzin i grup zorganizowanych. Do dyspozycji są między innymi hotele, pensjonaty i apartamenty wisła może zapewnić każdemu komfortowy wypoczynek. Aktualnie można znaleźć je łatwo i szybko za pośrednictwem internetu, a także wykonać rezerwację online.

Gdy chodzi o komfort wypoczynku w mieście Wisła apartamenty to zdecydowanie najbardziej popularna propozycja. W apartamentach w Wiśle dostępne są salony, sypialnie, łazienki i kuchnie z pełnym wyposażeniem, dlatego to noclegi wygodne, zapewniające prywatność i swobodę. Dostępne dla gości apartamenty Wisła posiada w różnych lokalizacjach, w tym w sercu miasta i w oddalonych dzielnicach – bliżej szlaków, wyciągów narciarskich.

Ceny także są na dogodnym poziomie w mieście Wisła noclegi centrum i poza nim rozpoczynają się już od około 50-80 złotych za dobę dla jednej osoby. Przykładowo, dostępne w miejscowości Wisła apartamenty to koszt od około 150 złotych dla dwóch osób. Dokładne cenniki dostępne są na stronach obiektów noclegowych.