Zalety wakacji z dzieckiem nad morzem

Czy warto pojechać na wakacje nad morzem z dzieckiem? Zdecydowanie tak! Lista zalet takich wczasów jest bardzo długa. Co jest największym atutem nadmorskiego urlopu z maluchem?

Sprzyjający klimat

Choć każdy rejon kraju ma w swoje pozytywne strony, to pobyt nad morzem zdecydowanie wygrywa, jeśli chodzi o czystość powietrza. Spędzając czas nad Bałtykiem, można zaczerpnąć dużej dawki witaminy D oraz jodu, który bardzo dobrze wpływa na zdrowie malucha. Dziecko w czasie takich wakacji ma szansę dotlenić się, podnieść swoją odporność i zmniejszyć ryzyko infekcji.

Coraz więcej dzieci boryka się z rozmaitymi alergiami. Maluchy uczulone bywają nie tylko na pokarm, ale również na kurz i pyłki roślinne, których stężenie najniższe jest właśnie nad morzem. W powietrzu brak alergenów, co sprzyja poprawie zdrowia małego człowieka. Wakacje nad Bałtykiem korzystne są również dla astmatyków.

Brak nudy

Wakacje nad morzem z dzieckiem to gwarancja sukcesu w kwestii interesującego spędzania czasu. Przede wszystkim maluch może przebywać na świeżym powietrzu, bawiąc się na plaży czy kąpiąc pod opieką rodzica. Warto pamiętać, aby przygotować odpowiednie zabawki i niezbędne gadżety. Poza ręcznikiem, ubraniem na zmianę, ochroną na głowę czy kremem z filtrem, przyda się również wiaderko z łopatką, materacyk i piłka.

Plaża to niewątpliwie główna atrakcja nad morzem, ale na szczęście nie jedyna. Nad Bałtykiem można bardzo aktywnie spędzać czas, uprawiając wiele sportów, odwiedzając interesujące dla dzieci miejsca, takie jak parki wodne, baseny, parki linowe, place zabaw. Można również urządzać przejażdżki rowerowe lub spacerować. Wszystko zależy od wieku, potrzeb i zainteresowań malucha.

Atrakcyjne noclegi

Z pewnością dużą zaletą wakacji nad morzem z dzieckiem jest bogata baza noclegowa. Dzięki czemu można dowolnie wybierać miejsca, które będą pod każdym względem odpowiednie dla danej rodziny. Dziś rodzice nie muszą martwić się o tę kwestię – mogą zdecydować się na klasyczną kwaterę, pokój hotelowy, apartament lub domek. Często oferta jest niezwykle bogata i poza miejscem do spania można liczyć na dodatkowe udogodnienia.

Wybierając się na wakacje nad morzem z dzieckiem, dobrym rozwiązaniem może okazać się punkt noclegowy, który jest dostosowany do potrzeb niemowląt i kilkulatków. Jeśli na terenie hotelu znajduje się basen, plac zabaw czy sala ze sprzętem sportowym, maluch z pewnością będzie zachwycony. Warto dopytać także o to, czy dane miejsce organizuje zabawy dla najmłodszych prowadzone przez animatora. Rozrywka tego typu to atrakcyjna odskocznia od plaży i innych wakacyjnych zajęć, zwłaszcza gdy pogoda przestanie dopisywać.