Zdrowe wczasy

Dieta Dąbrowskiej zrewolucjonizowała i podzieliła rynek dietetyki w Polsce. Z jednej strony skuteczna i zbawienna w skutkach dla wielu przypadków medycznych. Z drugiej strony tajemnicza, mało znana i trudna w stosowaniu i dopasowaniu do ogółu, konieczna do rozpatrywania w każdym przypadku indywidualnie. O diecie i sposobach na jej wdrażanie opowiada poniższy artykuł.

Dieta i jej zalecenia

Dieta Dąbrowskiej przeznaczona jest do szczegółowego wdrażania w warunkach domowych z pomocą i konsultacją specjalisty najlepiej wykwalifikowanego dietetyka. Jest to jednak trudne, w warunkach domowych wymaga wielu wyrzeczeń i trudności co nie podoba się wielu osobom i zmniejsza atrakcyjność omawianej diety. Trzeba bowiem samemu przygotowywać część produktów i dbać szczegółowo o ich przestrzeganie.

Kilka lat temu pojawił się pomysł by dietę Dąbrowskiej wdrażać łatwiej, nie w warunkach domowych, ale z pomocą wykwalifikowanej kadry pracowniczej w ośrodkach wczasowych. Tak narodził się pomysł znany dziś jako wczasy z dietą dąbrowskiej.

Wczasy z dietą dąbrowskiej

System wczasów z dietą to pomysł amerykański, dawniej nie znany w Polsce. Od kilku lat pomysł ten jednak znakomicie się rozwija i ma kolejne efekty w postaci powstawania kolejnych ośrodków oferujących tego typu kuracje połączone z wakacyjnym wypoczynkiem.

Zalety tego pomysłu to przede wszystkim oczywista łatwość wdrażania diety – jesteśmy pod okiem personelu wykwalifikowanego pod tym względem oraz mamy co dzień gotowe produkty podawane do spożycia. Dodatkowe atuty takich wczasów to również wzajemne towarzystwo osób, które również walczą o swoje zdrowie i podjęły się diety, które motywuje do wyzwań. Oprócz diety na tego typu wczasach mamy zaoferowanych wiele zajęć ruchowych oraz wypoczynku aktywnego. Wczasy te łączą więc stosowanie diety z percepcją pięknych krajobrazów, zaczerpnięciem świeżego powietrza oraz ruchem. Jest to więc idealne połączenie dla zdrowia.

Gdzie udać się na wakacje z dietą?

W Polsce istnieje wiele ośrodków oferujących wczasy z dietą. Nad morzem istnieje ich cztery zaś w górach trzy. Łączą piękne krajobrazy z wdrażaniem diety. Nadmorskie ośrodki mają też atut w postaci zażywania jodu.

Poza tym na terenie Polski istnieje wiele mniejszych ośrodków funkcjonujących pod auspicjami dr. Dąbrowskiej. Jest to kilka domów wczasowych w Wielkopolsce, ośrodki w centralnej Polsce oraz na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Instytutu zdrowia Sofra.