Bezcenna psia miłość

Mówi się, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Losy psa i jego opiekuna krzyżują się w bardzo różnoraki sposób. Psa można adoptować, kupić, dostać przypadkiem lub spotkać na ulicy zwykłą psią sierotę, której trzeba pomóc. Dzisiaj największa liczba osób, chcących wejść w posiadanie psa, albo adoptuje go ze schroniska, albo posiłkuje się ogłoszeniami typu psy na sprzedaż lub sprzedam psa. Najczęściej tego typu ogłoszenia znaleźć można na konkretnych, ogłoszeniowych stronach w internecie.

Czy pies rasowy to tylko pies z papierami?

Tak, według nowego prawa w Polsce uważa się za psa rasowego tylko i wyłącznie psa z papierami, czyli z rodowodem zarejestrowanym w związku kynologicznym. Najnowsze prawo miało zakończyć całkowicie działalność pseudohodowli, które nastawione były tylko na zysk. Do końca to się nie udało, ponieważ wciąż pokątnie sprzedaje się psy z takich okropnych miejsc. Jednak są też psy rasowe, które pochodzą od hodowców, którzy nie zarejestrowali danego miotu i według wzorców i wyglądu są to psy rasowe, ale do końca nie są one za nie uznawane.

Pies w niczym nie zawinił

Jest bardzo dużo ogłoszeń w typie: psy na sprzedaż, sprzedam psa. Ogłoszenia informują o sprzedaży psów rożnych ras i różnego pochodzenia. Dopiero kontakt osobisty z danym hodowcą i wizyta w danej hodowli da konkretny obraz miejsca, skąd kupuje się swojego przyjaciela. Pies w niczym nie zawinił, to nie jego wina, że mimo iż jego rodzice są rasowi, on sam rasowym psem nie jest. Jest w tym przypadku bardzo duża wina ludzi i różnego rodzaju hodowców, którzy bardzo często uważają, że handel psami to doskonały biznes.

Dlaczego pies rasowy?

Jest bardzo dużo psich ras i wiele z nich ma odpowiednie predyspozycje. Kupując psa rasowego lub w typie danej rasy można doskonale dopasować psa do swoich wymogów i potrzeb. Osoba, która prowadzi siedzący tryb życia, nie kupi sobie wyżła myśliwskiego czy charta polskiego. Natomiast ktoś, kto prowadzi aktywny tryb życia, nie zdecyduje się na leniwego buldoga angielskiego. Tak samo nie powinno się kupować amstaffa do dzieci, jak i wielkiego berneńczyka do mieszkania, które ma mało metrów kwadratowych.Z takich właśnie też powodów ludzie decydują się na zakup psów rasowych. Decydując się na szczeniaka kundelka, nie do końca wiadomo, co z niego wyrośnie.