Dlaczego warto zainwestować w kurs spadochronowy?

Warto wiedzieć, że zdecydowanej większości osób kurs spadochronowy będzie kojarzył się z koniecznością posiadania kondycji i przejścia specjalistycznego szkolenia. Nie jest to jednak potrzebne to oddania pierwszego skoku. Wystarczy bowiem zarezerwować sobie skok tandemowy z instruktorem. Dlaczego warto zainwestować w kurs spadochronowy?

Na czym dokładnie polega skok spadochronowy w tandemie?

W najprostszym możliwym ujęciu jest to skok spadochronowy przeznaczony dla dwóch osób, czyli pasażera i pilota tandemu. Oczywiście pilotem będzie instruktor spadochroniarstwa, które może poszczycić się doświadczeniem w tej dziedzinie i właściwym przygotowaniem.

Jest on bowiem odpowiedzialny za kwestie techniczne związane ze skokiem. Należy mieć świadomość, że pasażer nie musi mieć praktycznie żadnej praktyki w omawianej dziedzinie.

Kto dokładnie może wziąć udział w skoku w tandemie?

Zdecydowanie najbardziej istotnym atutem skoków tandemowych jest ich stosunkowo łatwa dostępność. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że osoby, które są zainteresowane skokami nie muszą uczestniczyć w drogich szkoleniach, a także posiadać ważnych badań lekarskich. Nie ma również konieczności uczestniczenia w dodatkowych treningach.

Należy mieć świadomość, że nie ma żadnych ograniczeń wiekowych do oddania skoku ze spadochronem. Oznacza to tym samym, że bez żadnego problemu mogą skakać także osoby, które nie ukończyły nawet 18 roku życia.

Kurs spadochronowy – jakie są przeciwwskazania?

Przeciwwskazaniem będzie przede wszystkim duży ciężar pasażera. Waga osoby zainteresowanej nie może przekraczać 110 kilogramów. W kursie spadochronowym nie mogą także uczestniczyć osoby z wrodzoną łamliwością kości czy niestabilnością kręgosłupa.

Do przeciwwskazań należy także zaliczyć epilepsję i ostrą niewydolność układu oddechowego i krwionośnego. Zdecydowana większość osób ma zatem możliwość oddawania skoków ze spadochronu.

Ile dokładnie kosztują skoki spadochronowe w tandemie?

Cena za skok ze spadochronem jest znacznie niższa niż mogłoby się wydawać. Kwota będzie uzależniona od wysokości wyskoku czy dodatkowych opcji.

Należy mieć świadomość, że za soki spadochronowy z wysokości 3000 metrów w zdecydowanej większości przypadków trzeba zapłacić od 500 do 600 złotych.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy.