Jak przeprowadzić bezpieczną dietę sokową?

Kiedy tylko nadchodzi sezon letni, coraz większa liczba osób zaczyna szukać sposobu na skuteczną utratę zbędnych kilogramów. Ogromna część z nich decyduje się na przeprowadzenie diety sokowej, która może przynieść naprawdę fantastyczne rezultaty. Czy warto się na nią zdecydować?

Dieta sokowa – na czym polega?

Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że Dieta sokowa to rodzaj diety, którą można stosować zaledwie przez krótki czas. Ma ona za zadanie przeprowadzenie detoksu, czyli skutecznego oczyszczenia organizmu. Każda osoba, która decyduje się na przejście na dietę sokową, powinna zdawać sobie sprawę z tego, że na krótki czas rezygnuje z wszystkich pokarmów stałych, a także innych rodzajów napojów poza sokami i wodą.

Jak bezpiecznie przeprowadzić dietę sokową?

Autorzy diety sokowej twierdzą, że bardzo ważnym jej etapem jest przygotowanie organizmu na zmianę sposobu odżywiania. Dlatego też przed rozpoczęciem właściwej diety należy stopniowo odstawić różnego rodzaju szkodliwe pokarmy, takie jak fast foody, słodycze, cukry proste, tłuste dania oraz źródła kofeiny.

Każda osoba, która chce bezpiecznie przeprowadzić detoks organizmu, powinna pamiętać o tym, że dietę sokową można stosować jedynie przez krótki czas, a także nie częściej niż raz na kilka miesięcy. Specjaliści zgodnie twierdzą, że jednorazowa dieta sokowa nie powinna trwać dłużej niż tydzień, ponieważ jest ona prostą drogą do powstawania szkodliwych niedoborów. Optymalne rezultaty zdrowotne można uzyskać po trzech dniach trwania diety.

Jak wygląda dieta sokowa?

Każda osoba, która chce stracić zbędne kilogramy, powinna wypijać codziennie od 5 do 6 porcji niesłodzonych soków warzywnych i owocowych. Bardzo ważne, by posiłki spożywać regularnie, a odstępy pomiędzy nimi nie przekraczały 3 godzin. Te osoby, które odczuwają pragnienie, pomiędzy porcjami soków mogą spożywać jedynie niegazowaną wodę.

Soki na diecie sokowej należy wypijać powoli i niewielkimi łykami. Aby poprawić ich smak, bez żadnych przeszkód można przyprawiać je różnego rodzaju ziołami, takimi jak bazylia, kurkuma, koper włoski czy też tymianek. Po zakończeniu diety sokowej należy stopniowo i powoli wracać do normalnej diety bez zbędnego przejadania się, co może skutkować niepożądanym efektem jo-jo.