Kursy spadochronowe AFF – najczęściej pojawiające się błędy

Kurs spadochronowy AFF obecnie uznawany jest za jeden z najbardziej nowoczesnych, a przy tym efektywnych i bezpiecznych szkoleń, pozwalających na zyskanie uprawnień skoczka nawet w jeden weekend. Szkolenia złożone jest z części teoretycznej oraz praktycznej.

Niewłaściwe podejście do kwestii treningowych

Z różnych przyczyn, wiele osób realizując kurs spadochronowy AFF nieco nieodpowiednio podchodzi do tematu. Jednym z najczęściej popełnianych błędów przez przyszłych skoczków jest niedbałe podejście do kwestii związanych z treningami. Niezwykle ważny jest trening naziemny, prowadzony pod okiem instruktora. Pod żadnym pozorem nie można z niego rezygnować, bowiem w jego czasie można skupić się na korygowaniu sylwetki, przy okazji wyrabiając pamięć mięśniową (co w czasie skoku spadochronowego jest kwestią niezwykle ważną).

Kolejnym błędem szkoleniowym jest rezygnacja z pracy w tunelu aerodynamicznym (sam kurs to wydatek kilku tysięcy złotych dlatego też wiele osób sądząc, że w ten sposób zaoszczędzi rezygnuje z tej formy treningu). W rzeczywistości trening w tunelu aerodynamicznym przez 20 minut odpowiada oddaniu 20 skoków spadochronowych, a co za tym idzie trening w tunelu jest niezwykle istotny w przygotowaniu do oddaniu samodzielnego skoku ze spadochronem. Tunel to najlepszy sposób na to, by efektywnie nauczyć się aerodynamiki własnego ciała.

Relaks i kontrola instruktora

Przed oddaniem pierwszego skoku, choć być może ze względu na natłok emocji nie będzie to najłatwiejsze, warto się zrelaksować, przynajmniej na tyle, w jakim stopniu jest to możliwe. Spięcie w umyśle przekłada się na spięte ciało, a co za tym idzie na problemy w oddaniu skoku, Warto zatem znaleźć idealną i co ważne skuteczną dla siebie techniką relaksacyjną

Dla radości płynącej se skoku ze spadochronem niezbędne jest odpowiednie przygotowanie, do którego niezbędne jest stosowanie się ściśle do wytycznych instruktorów zajmujących się prowadzeniem szkolenia. Choć wydaje się to dość oczywiste, to jednak niestety wiele osób zapomina o tym, i pomija pewne kwestie sugerowane przez trenera, przez co na pewnym etapie pojawić się mogą problemy z udanym wykonaniem spadochronowego skoku. Instruktorzy mają bardzo duże doświadczenie, a ich rady są cenne na każdym etapie przygotowania do skoku.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy.