O kursie spadochronowym

O kursie spadochronowym myśli coraz więcej osób. Współcześni ludzie, przykuci do biurek przez wiele godzin w ciągu dnia, poszukują sposobów na to, aby oderwać się od rzeczywistości i przeżyć coś więcej. Często jako przygodę wybierają skok ze spadochronem. Jeśli złapią bakcyla, kolejnym krokiem może być całościowy kurs spadochronowy. Po co? Aby nauczyć się nowej umiejętności i sprawdzić w zupełnie nowych okolicznościach. Motywy są różne.

Jak wygląda kurs spadochronowy dla początkujących?

Co trzeba wiedzieć o kursie spadochronowym dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z samodzielnym skakaniem? Pierwsza ważna informacja to ta, że kurs podzielony jest na część praktyczną oraz teoretyczną. W części teoretycznej kursanci poznają między innymi zagadnienia związane z prawem. Co więcej, aby w ogóle podejść do egzaminu, którym kończy się kurs, trzeba zdać część teoretyczną. W tym aspekcie kurs jest zatem podobny do szkolenia na prawo jazdy. Kolejne zajęcia to zajęcia praktyczne. W ich czasie skacze się z samolotu, w ramach kursu można oddać 10 skoków. Aby go zaliczyć potrzeba przynajmniej 75% obecności na kursie.

Ile kosztuje kurs?

Jak kształtują się ceny? Opłaty są niższe wtedy, gdy kurs jest organizowany dla grupy. Wtedy często można znaleźć już taki za mniej niż 1000 zł. Wyższe ceny są dla kursantów indywidualnych. Ogólnie rzecz biorąc, tego typu kursy nie są bardzo drogie. Niejednokrotnie cena za pojedynczy skok ze spadochronem z instruktorem to wydatek nawet kilkuset złotych. Kto zatem złapie bakcyla i zwyczajnie chciałby robić to częściej, zdecydowanie postawić powinien właśnie na kurs. Trzeba jednak cieszyć się ogólnie dobrym zdrowiem, bo to aktywność dla ludzi o naprawdę mocnych nerwach. Poza tym trzeba być pełnoletnim lubi mieć ukończone 16 lat. W tym drugim przypadku potrzebna jest pisemna zgoda rodziców lub opiekunów.

Udział w kursie jako pomysł na prezent

Kurs spadochronowy może być wspaniałym pomysłem na prezent dla kogoś bliskiego, o ile wiemy o tym, że skrycie marzy o takiej aktywności. Warto pomyśleć o takim podarunku na przykład z okazji okrągłych urodzin lub rocznicy ślubu. Na kurs można też wybrać się w parze. Wspaniale zrobić coś razem i poczuć emocje jak za dawnych lat.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy.