Półkolonie – idealne rozwiązanie dla pracujących rodziców

Jesteś rodzicem pracującym i nie możesz pozwolić sobie na wakacyjny urlop? Zastanawiasz się, jakie aktywności zapewnić swojemu dziecku, by nie spędziło ono wakacji samo w domu? Chcesz mieć pewność, że Twoja pociecha będzie miała zapewnioną odpowiednią opiekę oraz rozrywkę? Jeżeli znajdujesz się w takiej sytuacji, zapraszamy do lektury poniższego tekstu!

Obozy

Obozy są dobrym rozwiązaniem, gdyż zapewniają dziecku wiele aktywności, jednak trwają one zazwyczaj maksymalnie dwa tygodnie. Kolejnym minusem jest również to, że potrafią kosztować naprawdę sporo. Obecnie ceny obozów tematycznych dochodzą do zawrotnych kwot, z kolei wysłanie dziecka na tani obóz może nie gwarantować mu odpowiedniej opieki.

Należy mieć również na uwadze, że w dzisiejszych czasach opiekunowie obozowi często zabierają podopiecznym telefony, by dzieci więcej czasu spędzały ze sobą i oddają je jedynie w wyznaczonych godzinach na wykonanie telefonu do rodziców. Jeżeli jednak pracujemy w niewymiarowych godzinach kontakt z dzieckiem może być znacznie utrudniony.

Półkolonie – idealne wyjście

Półkolonie to trwające tydzień lub dwa atrakcje organizowane dla dzieci w miastach. Są zdecydowanie tańsze od obozów, gdyż nie wymagają one noclegu ani tak dużej ilości posiłków. Dzieci uczęszczają na nie codziennie i wracają wieczorem do domów, co stanowi idealne połącznie.

Dzięki półkoloniom, będziemy mogli mieć swobodny kontakt z dzieckiem każdego dnia. Jeżeli naszemu maluchowi spodobają się dane kolonie, możemy przedłużać je o kolejne turnusy monitorując dokładnie sytuację.

Odkryj własne miasto na nowo

Półkolonie w mieście, w którym mieszka się na co dzień mogą być zaskakująco odkrywcze dla naszych maluchów. Żyjąc w danym miejscu często nie korzysta się na co dzień z dostępnych w nim atrakcji, jak z resztą w starym przysłowiu 'cudze chwalicie, swego nie znacie’. Będzie więc to świetna okazja do poznania letnich atrakcji miejskich, odwiedzenia muzeów czy miejsc, o których wcześniej nie miało się pojęcia.

Kolejną zaletą są również znajomości, które nasze dziecko może na półkoloniach nawiązać. Z pewnością, niektóre dzieci będą już mu znane, a nowe przyjaźnie będzie ono mogło kontynuować przez lata bez utrudniających kontakt odległości.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Uniwersytetu rozwoju.