Skok prosto w chmury

Skoki ze spadochronem to zdecydowanie konkretna dawka adrenaliny. Wielu z nas pragnie od czasu do czasu poczuć „coś więcej”. Pragniemy emocji, które zapamiętamy na długo, pragniemy przeżyć, o których będziemy myśleć kładąc się spać. Skoki spadochronowe to sport, w którym zakochały się tysiące ludzi na całym świecie. Choć nie należy do najtańszych, stale powiększa się grono jego fanów.

Pierwszy krok do spełnienia marzeń

O skoku spadochronowym marzy wiele osób. Jest to marzenie, które wcale nie tak trudno spełnić. Wystarczy odrobina odwagi i postawienie pierwszego kroku w kierunku tego sportu. Tak naprawdę na „pierwszy raz” nie trzeba zaopatrywać się w żaden sprzęt. Jeśli jeszcze nigdy tego nie robiliśmy, warto na dobry początek wybrać skok w tandemie. Jest to bezpieczny sposób na rozpoczęcie swojej powietrznej przygody.

Skoki w tandemie

Skoki tandemowe, czyli skok spadochronowy z instruktorem to popularna forma prezentu dla bliskiej osoby, szczególnie na okrągłe urodziny, czy z innej wyjątkowej okazji. Nic dziwnego, taki prezent jest przede wszystkim niebanalny i możemy mieć pewność, że osoba nim obdarowana zapamięta go do końca życia, a może nawet odkryje w sobie pasję do latania? Skoki ze spadochronem w tandemie są w 100% bezpieczne. Nie ma możliwości skakania ze spadochronem bez zrobienia najpierw specjalnego kursu, więc rozpoczęcie swojej przygody od skoku w tandemie z doświadczonym instruktorem to idealny pomysł. Można się w ten sposób przekonać, czy ten sport rzeczywiście jest dla nas.

Jak rozpocząć swoją przygodę w chmurach?

Jeśli interesuje nas skok w tandemie, należy zacząć od wyboru dobrej szkoły spadochronowej z instruktorami, którzy nie tylko są profesjonalistami w skakaniu i lataniu, ale mają też umiejętność rozluźnienia atmosfery i nerwów (co bywa niezwykle ważny przy pierwszym skoku!). Skok z instruktorem polega na przypięciu się do instruktora i skoczeniu razem z nim. To on najpierw przeprowadza z klientem krótki kurs, wyskakuje z nim i i kieruje spadochronem. Praktycznie nie ma możliwości by coś poszło tutaj nie tak – jest to zupełnie bezpieczna forma zdobycia sporej dawki adrenaliny. A gdy skoki w tandemie to nadal za mało – warto rozpocząć kurs, który uprawni nas do samodzielnego skakania pośród chmur.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy.