Sprawdź sposób, który pozwoli Ci łatwo zostać spadochroniarzem

Karty podarunkowe na skok spadochronem cieszą się ogromną popularnością. Nie oznacza to jednak, że nie ma innych możliwości doświadczenia emocji z latania. Wystarczy zapisać się na profesjonalny kurs spadochronowy. Żeby dołączyć do szkolenia wystarczy skontaktować się z odpowiednim aeroklubem. Co trzeba wiedzieć?

Zapisanie się na kurs jest łatwe

Szkolenia, które pozwolą Ci opanować sztukę spadochroniarstwa, są bardzo popularne. Wystarczy skontaktować się z aeroklubem, który udzieli szczegółowych informacji na temat szkolenia. Jeżeli tylko spełnia się podstawowe wymagania, to zapis staje się formalnością.

Każdy klub będzie jedynie wymagał pełnoletności oraz dobrej kondycji fizycznej. Nie trzeba być bardzo wysportowanym. Wystarczy, że cieszymy się dobrym zdrowiem i nie będziemy mieli problemów, żeby się rozciągać. Jest to istotne, ponieważ pozwala łatwiej uzyskać prawidłową pozycję w trakcie skoku spadochronowego. Warto nadmienić, że na kurs mogą także zapisać się osoby powyżej 16 roku życia, o ile uzyskają zgodę ze strony opiekuna. Co jeszcze warto wiedzieć?

Kurs spadochronowy AFF

Większość osób rozpoczynających przygodę ze skakaniem zetknie się z kursem AFF, czyli z przyśpieszonym szkoleniem swobodnego spadania. Jest to jeden z najpopularniejszych rodzajów kursów, proponowany osobą chcącym rozpocząć przygodę ze skokami spadochronowymi. Sam kurs podzielony jest na 2 równie istotne części.

Część teoretyczna – w jej trakcie każdy kursant ma możliwość poznania wyjątkowo istotnych aspektów związanych zarówno z bezpieczeństwem skoków, jak i z technikami latania. Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych instruktorów spadochroniarstwa i opierają się m.in. o analizowanie zdjęć i nagrań ze skoków.

Część praktyczne – to oczywiście najbardziej emocjonujący moment. W zależności od szybkości uczenia się kursanta, jego możliwości dojeżdżania na skoki do aeroklubu, czy też od warunków pogodowych część praktyczna może trwać od kilku dni do kilku tygodni.

W tym czasie najczęściej ma miejsce od 6 do 10 skoków, w których trakcie kursant m.in.: dowiaduje się, jak obrać pozycję lotu, jak zmieniać kierunek spadania, jak manewrować spadochronem itp. Wszystkie ze skoków odbywają się pod czujnym okiem instruktora.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy.