Jak zacząć przygodę z nurkowaniem? – Aparat oddechowy do nurkowania

Morskie głębiny to różnorodna, a czasami wręcz bajkowa kraina, którą większość z nas może podziwiać z ekranów telewizorów. No chyba że zamierzamy oddać się pasji nurkowania na egzotycznych wakacjach. Przedtem jednak należy zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt, w tym przede wszystkim aparat oddechowy do nurkowania.

Jak wybrać automat do nurkowania?

W sprzedaży dostępny jest szeroki wybór tego rodzaju akcesoriów, ale mogą one różnić się pod jednym najważniejszym względem, czyli stopniem zaawansowania. Wpływ mają na to zarówno warunki w jakich będziemy pływać, a także głębokość, na jaką zamierzamy schodzić. Na pewno osoba początkująca, która zamierza tylko trochę ponurkować przy okazji egzotycznych wakacji, nie będzie potrzebować aż tak zaawansowanego aparatu.

Jednak każdy aparat oddechowy do nurkowania musi spełniać określone dla swojej kategorii parametry techniczne – jest to warunek, aby nurkowanie odbywało się w sposób całkowicie bezpieczny. Z tego też względu przed każdą wyprawą w głębinę należy dokładnie skontrolować stan swojego sprzętu do nurkowania. Zakup powinien także obejmować automat oddechowy od sprawdzonych i pewnych producentów – nie oznacza to jednak, że musi być bardzo drogi.

Głębokość i temperatura wód

Warunki, w jakich będziemy nurkować, mają kluczowe znaczenie przy wyborze aparatu oddechowego do nurkowania. Przede wszystkim ważna jest głębokość, na jaką będziemy schodzić. Nurkowanie do 30 metrów nie wymaga zastosowania bardzo zaawansowanego sprzętu, ale jeśli głębokość ta będzie w granicach 50 metrów, to automat oddechowy powinien być już bardziej profesjonalny.

Podobnie sprawa ma się w przypadku temperatury wody, w której będziemy nurkować. Jeśli są to wody ciepłe, to wystarczy klasyczny sprzęt, ale jeśli nurkowanie będzie odbywać się w wodach zimnych, to automat oddechowy powinien posiadać dobre zabezpieczenie komory wodnej pierwszego stopnia przed zamarzaniem.

Niezawodny i adekwatny do potrzeb

Aparat oddechowy do nurkowania powinien być przede wszystkim niezawodny, dlatego warto przyłożyć wagę do jego jakości – na pewno produkt od sprawdzonego producenta będzie dobrym wyborem.

Ponadto każdy sprzęt do nurkowania musi być dobrany adekwatnie do naszych potrzeb, a tu jak wiadomo znaczenie ma co najmniej kilka czynników.

Aparaty oddechowe do nurkowania dostępne są w ofercie divezone.pl.