Kask narciarski na miarę

Kask narciarski, snowboardowy czy rowerowy to najważniejszy ekwipunek każdego sportowca, uprawiającego narciarstwo, snowboarding czy kolarstwo. Kaski narciarskie odpowiednio zabezpieczają w sportach, w których jest się narażonym na największą ilość upadków. Każdy zawsze staje przed dylematem jaki kask jest najlepszy i jaki powinno się wybrać.

Zasady doboru kasku

Istnieją pewne normy, które powinien spełniać każdy kask narciarski. Wtedy wiemy, że jest to kask gwarantujący jak najwyższy stopień bezpieczeństwa. Dobierając odpowiedni kask należy zawsze pamiętać nie tylko o normach ale także o fakcie, że ma on być na głowie narciarza przez kilka godzin. Zatem dobry kask, to kask bezpieczny ale i wygodny, przepuszczający powietrze i niedopuszczający do nadmiernego pocenia się. Uważa się, że przykładem takim mogą być kaski poc.

Kask narciarski poc, to przykład kasku o najwyższej jakości.

Jak mierzyć kaski narciarskie?

Każdy kask narciarski, nawet kask narciarski poc powinien być dobrze dopasowany do głowy osoby, która będzie go nosić. Mierząc kask, należy zawsze dobrze dopiąć go a następnie poruszać głową w tym kasku, w przód, w tył i zginać ją. Kask powinien dawać odczucie wygody i równocześnie nie powinien być on ani za luźny ani za mocno przylegać do głowy.Kaski poc ani żadne inne kaski narciarskie nie powinny opadać, za mocno przylegać, ani uciskać czy sprawiać jakikolwiek ból. Należy też pamiętać, że powinny one być kompatybilne z goglami, w przypadku gdy sam kask nie ma żadnej szybki.

Bezpieczeństwo i wygoda

Narciarskie Kaski to nie tylko bezpieczeństwo ale też i wygoda, chronią nie tylko przed urazami ale także przed wiatrem, zimnem i słońcem. Kupując kask narciarski należy o tym wszystkim pamiętać i kupić taki egzemplarz, którego nie będzie się czuło w ogóle na głowie. Ponadto panie chcą mieć również kaski ładne, w ładnych kolorach i o ładnych kształtach. Producenci wychodząc na przeciw swoim klientom, produkują kaski, które spełniają wszystkie zalecane warunki.

Technologie produkcji kasków narciarskich

Każdy kask zbudowany jest z dwóch warstw, jedna z nich jest twardą skorupą zewnętrzną, natomiast druga to z kolei miękka warstwa, która absorbuje wszystkie uderzenia. Są dwie technologie produkcji kasków narciarskich, albo obie warstwy są ze sobą ściśle związane i zbudowane z tego samego materiału albo jedna warstwa jest wyprodukowana z karbonu a druga z tworzywa ABS. W obu przypadkach kaski są odporne na uderzenia.