Kask rowerowy poc- warto zainwestować w bezpieczeństwo

Temat korzystania z kasków rowerowych jest w środowisku rowerzystów nadal bardzo kontrowersyjny. Przepisy nie wymagają takiego sprzętu, więc wśród miłośników dwóch kółek spotkać można zwykle zarówno zagorzałych fanów kasków, jak i ich przeciwników. Jeśli już jednak chcemy w ten sposób chronić nasze głowy warto zainwestować w kaski rowerowe poc.

Jak dobrać właściwy kask?

By kask odpowiednio chronił nasze głowy nie może być ani za duży, ani za mały. Właściwy rozmiar określa się biorąc pod uwagę obwód głowy. Kaski rowerowe poc mają pewną dozę regulacji, ale obwód naszej głowy musi się mieścić w zakresie rozmiarowym określonym przez producenta.

Jednak właściwy rozmiar nie zagwarantuje nam, że kask rowerowy poc będzie leżał idealnie, nie zawsze pomoże też regulacja. Kształty skorup poszczególnych modeli różnią się nieco od siebie, dlatego koniecznie trzeba wybrać model, który będzie nam najlepiej odpowiadał, i nigdzie nie uwierał

Co jeszcze sprawi, że jazda w kasku będzie komfortowa?

Są jeszcze dwa aspekty, na które koniecznie trzeba zwracać uwagę. Na komfort jazdy nie tylko składa się kształt i rozmiar skorupy, ale także system wentylacji i waga. Warto jednak pamiętać, że im bardziej wytrzymały ma być kask, tym system wentylacji pewnie będzie słabszy.

Kask koniecznie powinien posiadać otwory wentylacyjne, ale ich ilość powinna być dostosowana do rodzaju jazdy. Jeśli myślimy o niebezpiecznej górskiej jeździe, lub rowerowych akrobacjach lepiej wybrać bardziej wytrzymały, a za to słabiej wentylowany kask poc rowerowy.

Waga kasku nie świadczy o jego wytrzymałości, dlatego lepiej zainwestować w możliwie lekki kask, zwłaszcza jeśli lubimy spędzać na rowerach dłuższe chwile. Trzeba jednak pamiętać, że dobry i lekki kask nie może być zbyt tani, jeśli do tego ma być odpowiednio wytrzymały, a co za tym idzie, spełniać swoje podstawowe zadanie.

Kask poc rowerowy- dlaczego właśnie taki?

Jeśli zależy nam na bezpieczeństwie, a do tego jeździmy na rowerze znacznie częściej niż okazjonalnie, warto zainwestować w kask. Ma on chronić naszą głowę przed skutkami ewentualnego wypadku i każdy, kto choć raz w ten sposób zniszczył swój kask na pewno powie, że warto było go mieć.

Jeśli już stawiamy na taki sprzęt to warto wybrać taki dobrej klasy. Kask rowerowy poc będzie doskonałym tego przykładem. Firma Poc stawia sobie za cel jak najlepiej chronić nasze głowy, co niejednokrotnie zostało docenione przez profesjonalistów.