Kubki jednorazowe przydają się w plenerze

Organizacja każdej imprezy w plenerze to spore wyzwanie. Nawet niewielki, rodzinny grill wymaga sporych przygotowań, a potem sprzątania. Warto ułatwić sobie życie i wykorzystać jednorazowe naczynia.

Jak dobrać naczynia?

Każda plenerowa impreza wymaga sporych przygotowań. Jeśli robimy ją na przydomowym ogródku, to pod ręką mamy wszystkie niezbędne rzeczy. Jednak nawet wtedy warto ułatwić sobie życie i skorzystać z jednorazowym naczyń. Będziemy mieć nie tylko mniej roboty ze zmywanie, ale uchronimy nasze porcelanowe i szklane naczynia przed przypadkowym potłuczeniem. Przydadzą się mniejsze i większe jednorazowe talerzyki i tacki. Sztućce warto jednak wyciągnąć z szuflady. Natomiast koniecznie zaopatrzmy się w większą ilość plastikowych kubków. Warto też kupić jednorazowe obrusy oraz sporą ilość papierowych serwetek. Nie zapomnijmy też o workach na śmieci.

Kolorowe kubeczki jednorazowe dla dzieci

Kubki plastikowe są niezbędne. Służą oczywiście do podawania napojów, ale można je wykorzystać jako cukierniczkę czy pojemnik na sztućce. Jeśli planujemy podawanie gorących napojów, kupmy specjalne kubki plastikowe, które się do tego nadają. Można w nich podawać nie tylko świeżo zaparzoną herbatę i kawę, ale także np. gorący barszcz. Do zimnych napojów wystarczą zwykłe plastikowe kubki. Warto wziąć zestawy kubków o różnej pojemności. Jeśli na imprezie będą dzieci, to można poszukać kubków kolorowych. W sprzedaży są dostępne bardzo ładne kolorowe kubeczki jednorazowe. Dzieciaki na pewno chętnie będą z nich piły.

Wykorzystaj zużyte kubki do zabawy

Jedzenie i picie to oczywiście tylko część plenerowej imprezy. Równie ważne są różnego rodzaju atrakcje. Do zabaw i gier można śmiało wykorzystać zużyte plastikowe kubki. Najprostsze gry to wykorzystanie kubków jako koszy, do których ćwiczymy rzuty na celność. Jako rzutki można wykorzystać różne przedmioty, które mamy pod ręką – kasztany, żołędzie szyszki, drobne kamyczki. Sporo radości da wspólne budowanie wielkiej piramidy z kubeczków jednorazowych. Można pokusić się o zawody, która grupa zbuduje większą. Po imprezie należy dokładnie posprzątać teren, szczególnie jeśli impreza była na terenie leśnym. Zostawmy po sobie teren tak, jak go zastaliśmy. Wszystkie plastikowe kubki i naczynia posegregujmy i oddajmy do recyklingu. Przyroda będzie nam za to wdzięczna.