Lornetki myśliwskie – nowe czy używane? A może nocne?

Lornetka dla myśliwego to sprzęt niezbędny podczas polowania. Lornetka myśliwska potrafi sporo kosztować, czasem początkujący myśliwy nie wie, jak długo będzie z niej korzystał, a budżet ma ograniczony. Zwłaszcza lornetki myśliwskie nocne – lornetki noktowizyje to duży wydatek. Dlatego też warto kupić lornetki używane, są one zazwyczaj dobrej jakości.

Lornetki używane

Na początku przygody z polowaniem myśliwy musi zainwestować w dużo wszelakiego rodzaju sprzętu. Nawet zakup odpowiedniego ubrania myśliwskiego jest sporym wyzwaniem finansowym. Dlatego też kupuje sprzęt z tzw. średniej półki, dzięki temu starczy mu na wszystko, a z czasem wymieni na ten lepszy, ten wymarzony. Lornetka myśliwska używana oznacza często lornetkę dobrej jakości w przystępnej cenie. Oferty z łatwością można wyszukać w sklepach internetowych, czy na internetowych aukcjach. Nie zawsze warto wydawać od razu sporą gotówkę, z czasem można lornetkę sprzedać i zakupić z lepszymi parametrami. Cena lornetki uzależniona jest właśnie od parametrów oraz zastosowanych materiałów. Te używane mogą posłużyć jeszcze długie lata, a zaoszczędzoną kwotę można dołożyć do innego niezbędnego sprzętu każdego myśliwego.

Lornetki myśliwskie nocne

Myśliwy poluje nie tylko w świetle dziennym, ale także po zmroku. Stąd potrzeba posiadania lornetki myśliwskiej nocnej, która dzięki swoim funkcjom zapewni widoczność także w ciemności. Jest wiele zwierząt, które uaktywniają się dopiero wieczorem. Idealnym rozwiązaniem na to są lornetki noktowizyjne z wielokrotnym powiększeniem obrazu. Warto zwrócić uwagę na średnicę obiektywu, współczynnik powiększenia, odpowiednie pole widzenia, źrenicę wyjściową, czy regulację ostrości. Zawsze ważny jest materiał, z jakiego wykonano lornetkę oraz jej wodoszczelność. Ciemność nie musi już stanowić przeszkody podczas polowania. Dzięki takiej lornetce każdy myśliwy będzie mógł działać nawet w nocy. Taka lornetka zwiększa także poczucie bezpieczeństwa myśliwemu. Często poluje on w lesie, ciemność to dodatkowe utrudnienie, i jednocześnie może być zagrożeniem.

Przed podjęciem zakupu odpowiedniej lornetki myśliwy musi zapoznać się z ich parametrami. Zakup powinien być przemyślany, i brać pod uwagę wiele czynników. Należy dopasować lornetkę do przeznaczonego w tym celu budżetu, czasem warto kupić używaną z lepszymi paramentami, niż nową.