Skoki spadochronowe – przygotowania

Amatorzy szaleństwa na wysokościach coraz częściej decydują się na spadochroniarstwo. Dostarcza ono mnóstwa endorfin i pozwala obserwować przepiękne scenerie z lotu ptaka. Z tej perspektywy wszystko wygląda inaczej, dlatego wiele osób z ciekawości próbuje swoich sił w powietrzu.

Skoki spadochronowe – przygotowania

Z wykwalifikowanym instruktorem można latać bez specjalnej wiedzy i umiejętności. Przygotowanie do oddania pierwszego skoku ogranicza się zatem do przejścia krótkiego szkolenia wstępnego. Czasem zdarza się, że skoki są uniemożliwione ze względu na warunki atmosferyczne, lecz zdarza się to raczej rzadko. W takiej sytuacji planowany skok jest po prostu przełożony na inny dzień. Ubranie do skoku powinno być luźne i przewiewne. Na własną garderobę zakłada się jeszcze kombinezon do skoków spadochronowych. Kask można wypożyczyć na miejscu. Przed wzbiciem się w powietrze warto ograniczyć spożycie napojów oraz zrezygnować z obfitych posiłków.

Kto może brać udział w skokach spadochronowych

Mówi się, że skoki spadochronowe to rozrywka dla każdego. Są jednak pewne wyjątki. Z pewnością nie powinny z nich korzystać osoby panicznie bojące się latania i mające lęk wysokości. Terapia szokowa nie jest w tym wypadku dobrym pomysłem. Osoby takie mogą jeszcze bardziej się przestraszyć a nawet mieć napady lękowe czy napady histerii. Skakać ze spadochronem nie mogą epileptycy, osoby z niewydolnością krążeniową oraz łamliwością kości. Dla uskarżających się na wskazane dolegliwości skok mógłby zakończyć się tragicznie. Zdyskwalifikowane są również osoby o zbyt dużej masie ciała (dopuszczalna norma to 110 kilogramów).

Jak nagrać własne skoki spadochronowe?

Kiedy już zapadnie decyzja o oddaniu skoku, każdy chciałby utrwalić te niesamowite chwile, by móc pochwalić się znajomym lub obejrzeć sobie w wolnej chwili. Nowoczesne techniki umożliwiają wykonanie przepięknych sesji zdjęciowych, a nawet dłuższych produkcji filmowych. Na kaskach profesjonalnych spadochroniarzy umieszczane są małe kamerki, które rejestrują wszystko. Dzięki temu każdy uczestnik skoków spadochronowych może otrzymać unikalną pamiątkę. Z pewnością pozwoli ona z sentymentem wspominać pierwszy w życiu skok oraz każdy następny, na jaki dana osoba się zdecyduje.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy.