Smartwatche triathlonowe – jak wybrać zegarek dla siebie?

Jak zaplanować trening i zyskać nad nim pełną kontrolę? Oprócz wiedzy i doświadczenia wpływ na efektywność ćwiczeń będą umiały funkcjonalne gadżety, takie jak smartwatch triathlonowy. To gadżet, który pozwoli kontrolować przebyty dystans i parametry życiowe, uczyni także trening przyjemniejszy, oferując np. możliwość słuchania muzyki.

Czym są smartwatche triathlonowe?

Smartwatch to nowoczesny gadżet oferujący wiele przydatnych funkcji, takich jak możliwość kontrolowania przebytej drogi, orientowania się w terenie, sprawdzania parametrów życiowych: pulsu, tętna, monitorowanie pracy serca. Wiele zegarków daje też dostęp do sieci czy oferuje możliwość spięcia z innymi urządzeniami mobilnymi.Inteligentne zegarki są wykorzystywane przez sportowców w czasie treningu. Pozwalają kontrolować nie tylko czas, ale też dystans, szybkość, tętno. Te dla triathlonistów muszą sprostać specyficznym wymaganiom – to sport łączący bieganie, kolarstwo i pływanie, więc zegarek jest szczególnie narażony na uszkodzenia. Smartwatche triathlonowe są produkowane z mocny, trwałych materiałów, są wodoodporne i wyposażone w solidne zapięcie.

Jak wybrać smartwatch do triathlonu?

Wybierając smartwatch triathlonowy, najlepiej zacząć od uważnego przeglądnięcia asortymentu i porównania ofert różnych marek. Pozornie zegarki różnią się tylko estetyką, jednak w praktyce najważniejszym kryterium jest jakość wykonania, wodoodporność oraz ilość oferowanych funkcji. Niektóre zegarki oferują tylko kilka podstawowych funkcji, jak pomiar czasu, trasy oraz pomiar funkcji życiowych. Inne są wyposażone w GPS, oferują dostęp do internetu, dają możliwość słuchania muzyki czy podcastów. Gromadzą wyniki z treningów i pozwalają na ich analizę.

Gdzie kupić profesjonalny smartwatch triathlonowy?

Gdzie szukać inteligentnych zegarków dla triathlonistów? Tego typu gadżety oferuje wiele sklepów. Na poszukiwania można wybrać się do profesjonalnego sklepu sportowego albo do sklepu z elektroniką. Spory wybór oferują również sklepy internetowe.Najważniejsze, żeby zegarek był dedykowany triathlonowi. Tylko smartwatche triathlonowe wytrzymają kontakt z wodą i umożliwią pomiary przy tak wielu różnych dyscyplinach: biegu, kolarstwie i pływaniu. Będą sumować wyniki i tym samym ułatwiać zwiększanie efektywności treningu.

Smartwatche do biegania znajdziesz w ofercie