Szwedzkie Kaski POC

Kaski narciarskie – jaką pełnią funkcję? Jakie są najlepsze? Która firma jest bezkonkurencyjnym producentem kasków? Na te i inne pytania odpowiedzi znajda się w poniższym tekście.

Kaski narciarskie

Kaski narciarskie, jak sama nazwa wskazuje, służą do ochrony głowy podczas jazdy na nartach. Mowa tutaj nie tylko o samej jeździe na przykład ze stoku narciarskiego ale również podczas uprawiania innych, zimowych sportów. Kask narciarski jest potrzebny przede wszystkim do ochrony głowy podczas upadków. Dzięki kaskom, człowiek nie doznaje poważniejszych urazów, jak wstrząśnienie mózgu, rany głowy czy potłuczenia. Głowa jest chroniona dzięki dobrej jakości plastikowi, z którego najczęściej kaski są wykonywane.

Wewnętrzna miękka wyściółka dodatkowo zwiększa komfort użytkowania i sprawia, że kask jest wygodny i nie przesuwa się podczas intensywnego użytkowania. Kaski narciarskie są tak skonstruowane, by głowa mogła swobodnie oddychać. Możliwe jest to dzięki systemom klimatycznym, które odprowadzają ciepło na zewnątrz, przy jednoczesnym utrzymywaniu optymalnej temperatury ciała.

Kaski POC

Dlaczego warto jest wybrać kas narciarski POC? Dlatego, że POC jest szwedzką firmą, która zna się na rzeczy. Od lat produkuje kaski i inne elementy ubioru sportowców. Lata praktyki pozwoliły firmie dopracować kaski do tego stopnia, by dziś służyły wielu zawodowym sportowcom podczas Olimpiady, Mistrzostw Świata czy Mistrzostw Europy. Kaski POC spełniają wszelkie normy bezpieczeństwa, m.in. EN1077B czy ASTM2040.

Kask narciarski POC to nie tylko designerski wygląd. Kaski te to przede wszystkim bezpieczeństwo podczas upadków. Dzięki nim, zmniejsza się ryzyko uszkodzenia szczęki, szyi czy samej głowy. Dzięki systemowi SPIN, kaski idealnie przylegają do głowy, dzięki czemu redukują moc uderzenia podczas upadku. Kask jest tak skonstruowany, by nie rozkładać siły uderzenia na całą głowę, a przyjąć ją w jednym miejscu. Kaski POC wyposażone są w kanały wentylacyjne oraz dodatkowe ochronniki uszu.

Kaski POC to również fajny i ciekawy desig. Zróżnicowana kolorystyka, ciekawe wzornictwo pozwala na dopasowanie kasku do stylu czy wyglądu każdego sportowca. Bez względu na to czy jest to kobieta, mężczyzna czy dziecko – każdy znajdzie swój ulubiony wzór i będzie się czuć w nim jak najlepszy sportowiec świata.

Kask narciarski POC jest wart swojej ceny i powinien znaleźć się na wyposażeniu każdego, nawet początkującego miłośnika zimowych sportów.