Czy warto powiększyć usta?

W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszy się powiększanie ust. Warto zaznaczyć, że wykonując idealny makijaż również można skorygować niedoskonałości ust. Jednak lepszym pomysłem jest zabieg modelowania ust kwasem hialuronowym, o którym możesz poczytać na stronie https://saywowclinic.pl/powiekszanie-ust/.

Powiększanie ust

Można śmiało powiedzieć, że wypełnianie ust jest skuteczną i bezpieczną metodą poprawy wyglądu. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że substancją naturalnie występującą w tkankach człowieka jest kwas hialuronowy. Odgrywa ważną rolę w utrzymaniu młodego wyglądu skóry oraz właściwego nawilżenia. Nie da się ukryć, że polecają go lekarze medycyny estetycznej oraz pacjentki.

Kwas hialuronowy

Właściwości kwasu hialuronowego sprawiają, że efekt odmłodzenia jest długotrwały. Nie tylko nawilża i ujędrnia, ale również przeciwdziała starzeniu się skóry. Warto wspomnieć, że produkty na bazie kwasu hialuronowego są również dobrym wypełniaczem używanym między innymi do powiększania oraz konturowania ust. Usieciowany kwas hialuronowy wykorzystuje się w zabiegach na usta, a jego chemiczna struktura jest gwarancją trwałego efektu wypełnienia. Na rynku można znaleźć preparaty, które pozwalają także delikatnie uwydatnić usta.

Przebieg zabiegu

Osoby zainteresowane zabiegiem powiększania ust mogą odwiedzić stronę https://saywowclinic.pl/powiekszanie-ust/. Trzeba dodać, że zabieg jest praktycznie bezbolesny i trwa 30-45 minut, więc nie trzeba się o nic martwić. Preparat do powiększania ma w składzie lidokainę, dlatego pacjent nie odczuwa dyskomfortu towarzyszącego iniekcji. Dodatkowo krem miejscowo znieczulający powinien być nałożony na obszar ust. Możliwe jest także znieczulenie stomatologiczne, jeśli pacjent dalej odczuwa dyskomfort związany z bólem. W kolejnym etapie lekarz wprowadza preparat w formie żelu w obszar wargowej czerwieni. Robi się to przy użyciu kaniuli lub cieniutkiej igły. Na koniec trzeba wykonać masaż, żeby preparat się równomiernie rozmieścił. Zaczerwienie lub obrzęk może wystąpić w miejscu iniekcji bezpośrednio po zabiegu.