Na czym polega radiofrekwencja mikroigłowa?

Skóra jest wizytówką każdego człowieka. Jej nieestetyczny wygląd może świadczyć o kondycji ludzkiego organizmu, przebytych chorobach, czy prowadzonym trybie życia. Obecnie dla osób, które chcą przywrócić zdrowy i młody wygląd skóry rozwiązaniem jest radiofrekwencja mikroigłowa. Na czym polega ten zabieg i kiedy jest stosowany? Podpowiadamy!

Czym jest radiofrekwencja mikroigłowa?

Radiofrekwencja mikroigłowa wykorzystuje działanie prądu, a konkretnie fal RF. Metoda ta najogólniej mówiąc polega na ogrzewaniu tkanek. Wszędzie tam, gdzie skóra jest wiotka, obwisła, mało odżywiona można selektywnie podgrzewać jej poszczególne partie.

W wyniku procesu podgrzewania odbudowują się włókna kolagenowe stanowiące budulec ludzkiego naskórka. Kontrola temperatury, która w wielu nowoczesnych urządzeniach odbywa się automatycznie chroni skórę przed jej przegrzaniem i oparzeniem.

Jakie urządzenia stosuje się w radiofrekwencji mikroigłowej?

Mikroigły działają punktowo, wprowadzając pod skórę fale RF. Stosuje się urządzenia z dwoma rodzajami mikroigieł. Pierwsze z nich to mikroigły izolowane, które prąd frakcyjny przekazują tylko na końcach. Drugie to mikroigły nieizolowane, które działają prądem na całej swojej długości.

Najczęściej igły sąsiadujące wykorzystuje się jako elektrody. Zabiegi radiofrekwencji mikroigłowej zaliczane są do jednych z najskuteczniejszych, zaś stosowane sprzęty są wydajne i niezawodne. Z takich dobrodziejstw nowoczesnej medycyny i medycyny estetycznej korzysta coraz więcej pacjentów.

Komu przyda się taki zabieg?

Ujędrnianie i odmładzanie skóry przeprowadza się zazwyczaj u osób w dojrzałym wieku, które zaczynają dostrzegać u siebie pierwsze oznaki starzenia. To również metoda, która sprawdzi się u pacjentów w każdym wieku mających tendencje do wiotczenia i przesuszania się skóry. Zabiegi można wykonać u osób, które w krótkim czasie nadmiernie schudły i ich skóra straciła elastyczność.

Tego typu zabiegi są już obecnie dostępne w wielu gabinetach. Można z nich skorzystać praktycznie w każdy większym mieście. Informacje na ten temat znajdują się na stronie: https://shar-pol.pl/produkt/morpheus8-pro/.