Opieka nad psem podczas nieobecności właściciela

Gdy właściciel psa musi wyjechać, może pojawić się problem zapewnienia właściwej opieki pupilowi. Pies musi być dokarmiany i mieć czystą wodę do picia. Równie ważne jest wyprowadzanie zwierzaka na spacer, podczas którego będzie mógł załatwić swoje potrzeby fizjologiczne i rozładować energię.

Zawodowy petsitter

Opieka nad psem w domu właściciela zapewniona przez profesjonalistę to jedno z lepszych rozwiązań. Petsitter to osoba, która jest przygotowana w odpowiedni sposób do zajmowania się zwierzakiem i posiada do tego odpowiednie predyspozycje.

Zawodowi petsitterzy muszą przejść wiele szkoleń potwierdzonych certyfikatami i przez cały czas dokształcać się nie tylko praktycznie, ale też zapoznać z teorią. Z odpowiedniej literatury mogą się dowiedzieć, czym charakteryzuje się dana rasa i na co u psa należy zwrócić szczególną uwagę.

Podczas sprawowania opieki nad psem w domu właściciela, petsitter może mieć wiele nieprzewidzianych sytuacji, podczas których będzie musiał zachować zimną krew i wykazać się pomysłowością. Szczegółowy zakres obowiązków powinien zostać określony podczas pierwszego spotkania właściciela i przyszłego opiekuna psa.

Co powinno należeć do obowiązków petsittera?

Podstawowe obowiązki to karmienie psa i wychodzenie z nim na spacery. Pies musi się wybiegać, a po odbytym spacerze dostać świeżą wodę i karmę. Przeważnie planowane są trzy spacery, każdy po 30 minut.

Podczas odwiedzin u zwierzaka opiekun powinien nawiązywać z nim pozytywne relacje. Opieka nad psem w domu właściciela może dotyczyć też przestrzegania higieny. Zalecenia właściciela związane ze szczotkowaniem pupila czy koniecznością odbycia wizyty u weterynarza powinny być realizowane, zgodnie z zawartą umową.

Podczas spacerów robione są zdjęcia i nakręcane krótkie filmiki, które następnie właściciel może oglądać na swoim koncie, na panelu psa. Rejestrowana i udostępniana jest również trasa spaceru ze zwierzakiem. Takie rozwiązanie powinno zapewnić spokój i zadowolenie właścicielowi podczas dłuższego wyjazdu.

Zawodowy petsitter czy znajoma osoba?

Jeśli można poprosić znajomą, zaufaną osobę o opiekę nad psem podczas dłuższej nieobecności, to może to być opcja bardziej ekonomiczna. Może się jednak zdarzyć nieprzewidziana sytuacja, która wykluczy sprawowanie opieki nad psem w domu właściciela przez znajomego.

Zawodowy petsitter to osoba odpowiedzialna i przygotowana na wiele nieprzewidzianych sytuacji. Profesjonalne podejście do powierzonych obowiązków i udostępnianie istotnych informacji na panelu psa to argumenty przemawiające na korzyść zatrudnienia zawodowego opiekuna. Wtedy można mieć pewność, że opieka nad psem w domu właściciela będzie przebiegała w odpowiedni sposób.