Usuwanie zbędnego owłosienia

Włosy w pewnych miejscach nie są atrakcyjne i przeszkadzają kobietom. Dlatego warto je usuwać. Współcześnie kosmetologia oferuje wiele świetnych metod.

Czy można wykonać zabieg depilacji laserowej u kobiety w ciąży?

Epilacja laserowa nie jest zalecana w czasie ciąży. Również w czasie karmienia piersią należy zachować ostrożność, jeśli chodzi o tego typu zabiegi. Nie ma wielu badań, które potwierdzałyby szkodliwość depilowania laserem w czasie ciąży, ale wiadomo, że nikt nie będzie eksperymentował na brzemiennych kobietach.

Jeśli nie ma pewności co do bezpieczeństwa, lepiej w ciąży takiego zabiegu nie robić, aby nie zaszkodzić dziecku i matce. W czasie ciąży może wystąpić wzrost poziomu hormonów, a to może negatywnie wpłynąć na efekt końcowy zabiegu. Kobieta poniesie duży koszt, a efekt będzie niewielki. Lepiej więc poczekać.

Metody usuwania owłosienia

Jest wiele metod usuwania owłosienia, ale kobiety bardzo często decydują się właśnie na depilację laserową. Jest to metoda rekomendowana nawet przez dermatologów. Kosmetolog zaleca odpowiednią ilość zabiegów patrząc indywidualnie na danego człowieka i jego owłosienie. Liczy się też kolor skóry i inne czynniki.

Golenie, stosowanie kremów do depilacji lub woskowanie jest bezpieczne w ciąży, ale nie da takiego efektu jak laser. Niektóre kobiety latami odkładają pieniądze na skuteczne zabiegi depilacji laserowej.

Salony urody w Katowicach

Epilacja laserowa w Katowicach to wbrew pozorom zabieg bardzo przyjemny, choć dla niektórych może być nieco bolesny. Liczy się jednak efekt końcowy, a ten może być naprawdę niesamowity.

Depilacja laserem to inwestycja na wiele lat. Jeśli jest dobrze wykonana, nie trzeba jej powtarzać, chociaż zależy to od wielu czynników i nie zawsze konieczność powtarzania zabiegu jest winą salonu i sposobu wykonania zabiegu. Trzeba wziąć pod uwagę chociaż rozmaite problemy zdrowotne, szczególnie hormonalne.