Na co zwrócić uwagę wybierając wiaty rowerowe ?

Na rynku pojawia się coraz więcej rzetelnych producentów, którzy oferują wysokiej jakości wiaty rowerowe, ale nie oznacza to wcale, że wybranie najlepszego modelu jest prostym zadaniem. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, na jakie elementy warto zwracać szczególną uwagę, aby dokonać udanego zakupu.

O czym należy pamiętać?

W pierwszej kolejności warto wspomnieć o tym, że wiaty na rowery powinny charakteryzować się stabilną i wytrzymałą konstrukcją. W dzisiejszych czasach największym zainteresowaniem cieszą się stalowe wiaty, które dodatkowo zabezpieczone są cynkowaniem ogniowym. Godne uwagi są również antykorozyjne wiaty rowerowe wykonane z aluminium. Nieco tańszym zabezpieczeniem jest lakierowanie natryskowe. Jego wadą jest to, że przy niewielkich uderzeniach mogą pojawić się mniejsze lub większe ubytki lakieru przez co powstawać będzie korozja.

Czy z wiatami dostępne są stojaki na rower?

Aby nowe wiaty na rowery spełniały w 100% swoje zadania muszą oczywiście posiadać odpowiednie stojaki. Przed zamówieniem nowych wiat warto więc upewni się, czy dany producent oferuje również stojaki. Niestety nie zawsze są one dostępne w zestawie. Stojaki rowerowe przed użytkiem podawane są galwanizacji. Dzięki malowaniu proszkowemu może je idealnie dopasować do dowolnej architektury. Najlepsze stojaki rowerowe wykonane są ze stali nierdzewnej i to właśnie za nimi warto się rozglądać.

Na co zwrócić uwagę?

Zamawiając wiaty rowerowe producent warto upewnić się również czy dostawca zapewnia transport i profesjonalny montaż. Do niektórych wiat dołączane są jedynie instrukcje montażowe, dlatego też z ich postawieniem trzeba poradzić sobie samodzielnie. Fachowy montaż to idealny wybór dla tych osób, które nie mają czasu, ani chęci na samodzielny montaż. Transportowane w całości wiaty rowerowe producent najczęściej należy jedynie zakotwiczyć do odpowiednio przygotowanego podłoża. Specjalistyczny montaż jest wskazany przede wszystkim w przypadku wiat zamykanych.

Cenne wskazówki

Zamawiając wiaty rowerowe warto upewnić się również czy pasować będą do nich stojaki. Problem może pojawić się przede wszystkim przy popularnych stojakach obustronnych. Stojaki jednostronne/dwustronne powinny być idealnie dopasowane do wiat jednostronnych albo dwustronnych, dzięki czemu będzie można je w 100% wykorzystać.